Takto je spolu nevídáte. Milena Steinmasslová a Dan Bárta pokřtili knihu známé spisovatelce
Zdroj: herminapress

Takto je spolu nevídáte. Milena Steinmasslová a Dan Bárta pokřtili knihu známé spisovatelce

Vytvořeno dne 25.01.2023

Zpěvák Dan Bárta a herečka Milena Steinmasslová pokřtili spisovatelce Tereze Dobiášové její další knihu Tisíc let samoty. I v nové knize se držitelka Magnesie Litery za debut roku 2022 vrací ke starým českým dějinám. Tentokrát se ale pohybuje mimo doložitelnou historii a o to víc prostoru otevírá představám, snům a vizím.

Třem sestrám, Kazin, Tetas a Liban, byly dány do vínku rozdílné vlastnosti – jedna nahlíží do minulosti, jedna do budoucnosti a jedna žije v sepětí se současností. Když se jejich síly spojí, nastane nový věk.

Stejně jako v oceněné knize Tajemství líčí autorka českou zemi jako místo, kde žijí obři a draci a kde jsou přírodní síly mocnější sílám lidským. Příběh, který buduje, se samozřejmě podobá příběhu Krokových dcer, s pověstí z Kosmovy kroniky ale nemá společného víc, než je nutné.

Tisíc let samoty je román o konci mytického věku, kdy vládly ženy, o době, kdy se rodí nový svět – takový, jaký ho známe. Román o době, ve které se zanořuje svět obrů, šedivých mužů a moudrých žen. Román o době, kdy nejmladší ze sester nakreslí ve středu země uprostřed Evropy na zemi práh, který tyto dva světy od sebe s konečnou platností oddělí. Román jako sen, jako vzpomínka na to, co leží hluboko už víc než tisíc let, a přeci se na to nedá zapomenout.

Zdroj: Nakladatelství Jota