Martin Pošta změnil orientaci. Už ne ze západu na východ, ale do muzikálu Zpívání v dešti
Zdroj: herminapress

Martin Pošta změnil orientaci. Už ne ze západu na východ, ale do muzikálu Zpívání v dešti

Vytvořeno dne 26.01.2023

Přestože je muzikálový zpěvák Martin Pošta chlap zocelený turistikou, zkouší roli zcela odlišnou jeho naturelu. Střihne si roli homosexuálního vizážisty.

„Moje role je výjimečná, že jako heterosexuál hraji homosexuála, vizážistu, který se jmenuje Carmen Stracciatella a je to pro mne hodně zábavná role. Už jsem něco podobného hrál, byl to režisér v představení Producenti,“ usmíval se Martin Pošta, kterého v muzikálu Zpívání v dešti čeká i tanec. „Taneční čísla v představení mám, ale jen skupinová. Tančíme s deštníky, děkovačka je také taneční a pak mám malý taneček s Linou, jsem její kámoška, ona se mi se vším svěřuje a já jí pomáhám.“  

Martin Pošta přiznal, že si zpívá i na svých pěších poutích. Zpíval si také při své zatím nejdelší pouti, kdy ušel 1094 kilometrů od nejzápadnějšího na nejvýchodnější bod České republiky. „Zpíval jsem si tak pro sebe, abych se dostal do přítomnosti a nevnímal kopec nebo dálku před sebou. Hodně mi to pomáhalo.“

Talismany z cest si Martin Pošta nenosí, prý je nepotřebuje. Věří na energie, které nás obklopují a jsou cítit a pak má svoji víru. „Tady u nás v muzikálu Zpívání v dešti je nádherná energie už od začátku zkoušení. Režisér Olda Kříž dal dohromady soubor, vede ho příjemným způsobem a všichni to dělají rádi. Je to obrovská radost,“ uvedl Martin Pošta, kterého můžete vidět v muzikálu Zpívání v dešti, který od 12. února uvádí Divadlo Hybernia.

Diváci se také mohou těšit na Jana Kříže, Marii Křížovou, Václava Vydru, Jana Révaie, Roberta Urbana, Ditu Hořínkovou, Kateřinu Bohatovou a další výborné herce, zpěváky a tanečníky.

Zdroj: Autorský článek