Písařík, Kikinčuk, Tomeš: Tři Šimonové ze Slunce, sena, jahody opět na scéně
Zdroj: herminapress

Písařík, Kikinčuk, Tomeš: Tři Šimonové ze Slunce, sena, jahody opět na scéně

Vytvořeno dne 09.06.2022

 

Stejně jako na návsi v populárních Hošticích to vře v Hudebním divadle Karlín. Zkoušky muzikálu Slunce, seno, jahody se blíží do finále a premiéra je doslova za dveřmi.

„Celý muzikál je nadsázka. Co by ve filmu nefungovalo, protože tam musí být scény civilně natočené, pokud to není nějaká stylizace, tak v muzikálu si nadsázku můžeme dovolit. To je nejlépe vidět ve scéně bitky na vesnické zábavě, kdy můžeme žárlivou nevraživost Vency vůči Šimonovi, rozehrát tak, až to připomíná zápas býka ve španělské koridě. To osobně považuji za jedno z nejúžasnějších tanečních čísel. Za to děkuji choreografce Ivance Hannichové. Zároveň je tam znát osobitý humor režiséra Antonína Procházky,“ uvedl autor hudby, textu a libreta Ondřej Gregor Brzobohatý.

V bulváru téma zpracování muzikálu Slunce, seno, jahody je dost propírané. Prý Zdeněk Troška a autoři jsou proti muzikálovému zpracování. „Tohle téma dostalo v bulváru dost na frak, jako například, že pan Troška tomu nefandí a podobně. Opak je pravdou. Zdeněk Troška bude na premiéře a jsme celou dobu v kontaktu, se scenáristou Petrem Markovem jsem vše konzultoval a s autorem hudby Karlem Vágnerem jsme si volali a jeho hudbu máme použitou v muzikálu,“ uvedl vše na pravou míru Ondřej G. Brzobohatý.

Premiéra muzikálu Slunce, seno, jahody se uskuteční 16. června v Hudebním divadle Karlín.

Šimon Martin Písařík/ Roman Tomeš, Venca Jan Kopečný / Filip Hořejš, Miluna Kateřina Pechová / Felicita Prokešová, Evik Kristýna Daňhelová/Anna Vopletalová, Škopek Martin Sobotka/Pavel Kikinčuk, Škopková Iva Pazderková / Adéla Gondíková, Kelišová Radka Coufalová /Jaroslava Kretschmerová, Blažena Ivana Korolová / Nikola Ďuricová, Farář Bronislav Kotiš / Denny Ratajský, Předseda Václav Vydra / Richard Genzer, Béďa Martin Holec / Ivo Hrbáč, Hubičková Pavla Břínková / Světlana Nálepková