Ungelt se vrací pod střechu. Premiérami opožděně oslaví čtvrtstoletí divadla
Zdroj: herminapress

Ungelt se vrací pod střechu. Premiérami opožděně oslaví čtvrtstoletí divadla

Vytvořeno dne 13.09.2021

 

Během září odehraje Divadlo Ungelt hned dvě kvůli covidu odložené premiéry. Oba tituly jsme už sice letos uvedli na Letní scéně, ale oficiální premiéry na scéně kamenné je teprve čekají.

První bude inscenace Dobrou noc, mami. V hlavních rolích se v režii Víta Vencla představí Taťjana Medvecká a Lucie Štěpánková. Tímto strhujícím psychologickým dramatem, ověnčeným Pulitzerovou cenou, jsme Divadlo Ungelt před 25 lety otevřeli. V režii Ladislava Smočka hrály hlavní role Jana Brejchová a Květa Fialová. Při příležitosti loňských oslav 25. výročí Ungeltu jsme se rozhodli tuto hru nastudovat znovu.

Koncem září bude následovat premiéra bláznivé grotesky Slepice na zádech v režii Jaromíra Dulavy, v hlavních rolích s Tatianou Dykovou a Vojtěchem Dykem. Výběr titulu komentuje umělecký šéf Pavel Ondruch: „Táni Dykové jsme po Skleněném stropu chtěli najít další titul přímo na tělo. Dohodli jsme se spolu, že zvláště poté, co konečně zvítězíme nad koronavirem a otevřou se divadla, budeme všichni potřebovat ozdravnou komedii.“

V říjnu se poté na kamenné scéně představí Radek Holub, Jiří Hána a Monika Zoubková ve hře Zpívat jako Gigli – mistrovském díle největšího irského dramatika 20. století Toma Murphyho. Inscenaci uvedeme v režii Marka Němce, který je znám svou láskou k irské současné dramatice, která právě z Murphyho vychází.

Jaké je to být pianistou nejhorší zpěvačky všech dob? To budou moci naši diváci zjistit už koncem listopadu, kdy bude mít premiéru inscenace Krásná vzpomínka v režii Martina Čičváka. „Diváci v osobitém podání Báry Štěpánové uslyší nejslavnější sopránové árie včetně například Mozartovy Královny noci či Gounodovy Ave Maria. Na roli Cosma McMoona jsme získali všestranného Ondřeje Brouska,“ přiblížil inscenaci Pavel Ondruch.

V lednu se poté v Ungeltu diváci mohou těšit na zbrusu nový recitál jedné z nejvýznamnějších zpěvaček a hereček u nás Jitky Molavcové, která jím naváže na nejlepší tradici dramatického šansonu. Následovat budou inscenace Cesta k vodopádům v režii Michala Dočekala s Jiřím Langmajerem v hlavní roli a Pstruzi v hlavních rolích s Alenou Mihulovou, Pavlem Liškou a Pavlem Novým. Sezónu na kamenné scéně zakončí inscenace Staří mistři s Františkem Němcem a Milanem Heinem.

V případě všech titulů se jedná o české premiéry, u kterých vzniká překlad na naši zakázku.