Prachař v rakvi, Langmajer ve vojenském, vytočená Ramba. Nová komedie Rudolfa Havlíka je dotočena
Zdroj: Se svolením produkce

Prachař v rakvi, Langmajer ve vojenském, vytočená Ramba. Nová komedie Rudolfa Havlíka je dotočena

Vytvořeno dne 09.06.2023

Režisér divácky úspěšných komedií Po čem muži touží 1 a 2 a Ostrov Rudolf Havlík dotočil novou komedii Franta mimozemšťan o jedné nečekané návštěvě z vesmíru!

V hlavní dvojroli se objeví Jakub Prachař, dále Tereza Ramba, Filip Březina, Kateřina Marie Fialová, Vasil Fridrich, Erika Stárková, Jiří Langmajer, Leoš Noha, Petra Hřebíčková, Petr Vančura, Oldřich Navrátil, Pavel Kikinčuk a Jan Teplý.

„Náš film stojí na postavách a na humoru, který ty postavy způsobují v konfrontaci s mimozemskou návštěvou. Přesto se mi podařilo přesvědčit schopné lidi, kteří se byli ochotni pustit do práce na mimozemských věcech, tvořit, vymýšlet a představovat si, jak by co vypadalo a jak by hlavně vypadal mimozemšťan. Hledali jsme cestu, jak na plátno dostat to, co potřebujeme. Bude to pestrá kombinace praktických efektů, digitálních triků, miniatur, staveb a světel. Byla to ohromná zábava, byl bych rád, kdyby se to tak líbilo i divákům,“ říká režisér  Rudolf Havlík. 

Komedie Franta mimozemšťan si na půdorysu lehce absurdního příběhu pohrává se situacemi, které neumíme vysvětlit, možná se jich i bojíme, ale musíme najít způsob, jak se s  nimi poprat. Natáčelo se ve středočeské Sýkořici, v Praze, v Brně a jeho okolí.

Poklidný život malé moravské vesnice rozbouří podivné úkazy. Amatérský astronom Blažej (Filip Březina) je přesvědčen, že návštěva z kosmu je tu. Jen mu to nikdo nevěří. Starosta Picek (Vasil Fridrich) má spoustu práce s dotacemi a policistka Marková (Erika Stárková) rozjíždí pátrání po ukradené cisterně. Ale soused Franta (Jakub Prachař) se chová nějak divně! Jako by ho někdo vyměnil! Celá vesnice tvrdí, že Franta byl vždycky trochu z jiné planety, ale takové chování je moc i na jeho ženu Boženu (Tereza Ramba). Když se zde zjeví Rebeka (Kateřina Marie Fialová), která předstírá, že přijela kempovat a generál Sokol (Jiří Langmajer), který chce převzít nad vesnicí velení, jde do tuhého!

Do kin uvede komedii Franta mimozemšťan distribuční společnost Cinemart v únoru 2024.