Veronika Žilková „sprdla“ svého žáka. Za co dostal Adam Mišík za uši?
Zdroj: herminapress

Veronika Žilková „sprdla“ svého žáka. Za co dostal Adam Mišík za uši?

Vytvořeno dne 19.05.2022

Herečka Veronika Žilková hodila nepříznivé osobní záležitosti za hlavu a plně se pustila do práce. Zase je jí všude plno. Stejně tak tomu bylo na tiskovce k muzikálu Okno mé lásky, složeného z písní Petra Jandy z Olympicu.

„Jsem z rodiny, kde se pěstovala vážná hudba, ale některé písničky Olympicu znám. Ještě jsem slyšela párkrát Pepu Vojtka a tím to končí. U nás se pěstovaly píšťalky. V rockovém muzikálu jsem však ještě nikdy nehrála,“ usmívala se Veronika Žilková.  V Divadle Broadway narazí také na mladé umělce, které učila konzervatoři. „Třeba Adama Mišíka, který v muzikálu také hraje, jsem učila na konzervatoři. A vždycky mě těší, když vidím své žáky, že se jim daří.  I po letech jim ale dovedu říct, že tohle jsem tě neučila. Třeba dneska jsem Adamovi řekla: „Adame, to bylo naposledy, co jsi přišel pozdě. Tohle jsem tě já neučila.“ A odpověď? „Promiňte, paní profesorko, promiňte.“

Veronika Žilková přišla ke své roli maminky v muzikálu Okno mé lásky jen tak mimochodem. Nabídku dostala, když v Divadle Broadway připravovala koncert pro Ukrajinu. „Už jsem několikrát zažila situaci, kdy je potřeba podpořit nejen hmotně, ale i duchovně. Chodila jsem po utečeneckých zařízeních a hledala uprchlé umělce, pak jsem hledala, kdo si koupí vstupenky, potom jsem lístky distribuovala do rodin. Na koncert do Divadla Broadway přišlo 800 maminek i s dětmi. Bylo to strašně silné a dojemné. Při té příležitosti mi pak Oldřich Lichtenberg nabídl roli matky do muzikálu Okno mé lásky. Hodilo se mi to, protože jsem pochopila, že se do Izraele rozhodně už nikdy nevrátím a že mám vlastně volno,“ uvedla Veronika Žilková k účinkování v muzikálu Okno mé lásky, který bude mít v Divadle Broadway premiéru na podzim.