Před osmi lety Iveta Bartošová spáchala sebevraždu: Do těchto mužů se bezhlavě zamilovala
Zdroj: herminapress

Před osmi lety Iveta Bartošová spáchala sebevraždu: Do těchto mužů se bezhlavě zamilovala

Vytvořeno dne 28.04.2022

 

V pouhých 48 letech se zpěvačka Iveta Bartošová rozhodla ukončit svůj život skokem pod vlak. Tragický čin udělala navíc 29. dubna 2014, v den narozenin svého posledního manžela Josefa Rychtáře. Přesně osm let ji oplakává nejen on, ale i další muži, kteří Ivetu milovali.

Zatímco majitel bezpečnostní agentury Josef Rychtář byl tím posledním, s kým Bartošová žila, její první velkou láskou byl Petr Sepéši. S plavovlasým zpěvákem Iveta nazpívala duet Knoflíky lásky. Ona do něj byla zamilovaná až po uši, pro něj byla jednou z mnoha. Oba však našli smrt pod koly vlaku. Iveta dobrovolně, u Sepéšiho se jednalo o tragickou autonehodu.

Poté propadla charismatickému zpěváku Michalu Penkovi. S ním bydlela čtyři měsíce, ale pak se vztah rozpadl. Do života jí totiž vstoupil hudebník Ladislav Štaidl. Muzikant, skladatel a textař byl sice o 21 let starší, ale Iveta k němu vzhlížela. Byl jejím životním partnerem, se kterým měla jediného syna Artura. Po 13 letech ho Iveta však opustila, neunesla, že je stále ženatý.  

Zlomenou duši si léčila u několika dalších mužů, včetně Rudolfa Hrušínského nejml., Zdeňka Podhůrského či designéra Daniela Bartáka nebo slovenského herce Karla Csina. Štěstí našla ale až v náruči Jiřího Pomeje.

Jejich vztah připomínal jízdu na horské dráze. Iveta dokonce poprvé v životě oblékla svatební šaty, za pár měsíců to ale začalo skřípat a po dvou letech byli manželé rozvedeni. Lásku vyměnila nenávist a Pomeje z manželství odcházel jen s igelitkou.

Úsměv na tváři zpěvačce opět vykouzlil až italský šlechtic Domenico Martucci, s nímž Bartošová prožila jedno ze svých nejšťastnějších období. I tato romantika po pár měsících skončila, to už Iveta propadala čím dál větším depresím, které léčila alkoholem.

Z nešťastné lásky, a hlavně ze závislosti na alkoholu se jí po svém snažil zachránit samozvaný ochránce Zdeněk Macura. Pasoval se na jejího přítele, i když to Bartošová nikdy nepotvrdila. V době, kdy se Iveta dala dohromady s Josefem Rychtářem, měli tito dva soci mezi sebou neustále pře a několikrát došlo i na fyzickou potyčku.

Poslední měsíce svého života trávila Bartošová s Josefem Rychtářem, kterého si později i vzala. „Bude to nejčernější den mého života. Na Ivetku vzpomínám každý den, mám ji stále před očima Zapomenout se nedá, jen ten, kdo opravdově miloval a ztratil ví, co je bolest, která nikdy nezmizí. Ivetce zapálím svíčky a věřím, že to uvidí, uvidí, že jsem nezapomněl a nikdy nezapomenu,“ řekl Aplausin.cz Rychtář, jak si připomene tragickou smrt Ivety.

Jejich manželství provázely různé eskapády, od neúspěšné pomoci dostat zpěvačku ze závislosti, až po dramatické hledání Ivety v Itálii. Tam ji podle jejích slov unesl právě Zdeněk Macura. Rychtář sliboval, že se Iveta po jeho boku vrátí k pěvecké kariéře, ovšem démon jménem alkohol byl pro Ivetu silnější lákadlo, a tak nakonec pod vlivem léků a vína skočila pod kola rozjetého vlaku.  

„Teď žiji skromně, s pokorou k životu a vírou, že se s Ivetkou setkám tam nahoře, odkud se nikdo nikdy nevrátil,“ přiblížil nám Rychtář, jak nyní žije bez Bartošové.