Princezna zakletá v čase 2 uvádí druhý trailer. 700 trikových záběrů srovnatelných s hollywoodskými trháky
Zdroj: Se svolením produkce Princezna zakletá v čase 2

Princezna zakletá v čase 2 uvádí druhý trailer. 700 trikových záběrů srovnatelných s hollywoodskými trháky

Vytvořeno dne 18.10.2022

Druhý trailer představuje Princeznu zakletou v čase 2 jako výpravnou fantasy pohádku mezinárodní úrovně. Je o poznání temnější a nechybí jí napínavá akce magie a meče. Snímek se chlubí více než 700 trikovými záběry z dílny QQ studia Ostrava. Diváci se navíc mohou opět těšit na hvězdné obsazení.

Amélie (Eliška Křenková), princezna Ellena (Natalia Germani) a princ Jan (Marek Lambora) cestují do kouzelného města jménem Ayra, aby s tamními alchymisty spojili síly. Temný alchymista Alazar chce získat vládu nad kouzelnými runami a díky tomu i moc nad veškerou magií. O osudu světa Oberon rozhodne monumentální bitva. Jak zazní v ukázce z úst moudrého Archivalda (Roman Zach).

Na filmová plátna se vrací jak hrdinové z prvního dílu včetně Martina Písaříka, Jana Révaie a Jakuba “Buby” Ouvína, tak přicházejí i nové tváře jako Vojta Kotek, Karel Dobrý, Petra Nesvačilová. Výraznou roli v příběhu Princezny zakleté v čase 2 dostane i hlavní záporná postava prvního dílu, čarodějnice Murien v podání Simony Háby Zmrzlé. „Chceme divákovi nabídnout silný a komplexní příběh provázaný s prvním dílem, ale i povídkovou knihou Princezna zakletá v čase: Povídky a svět, kterou jsme sepsali v loňském roce. Vytváříme propojené universum se všemi detaily a vlastními pravidly. I to Princeznu odlišuje od ostatních pohádek, které v Česku vznikají,“ líčí režisér Petr Kubík, který, na filmu pracoval společně s Lukášem Danielem Paříkem a Viktorem Krištofem

První díl Princezny zakleté v čase v roce 2020 ukázal, že i v Česku se dá točit fantasy pohádka, filmový žánr, který v tuzemsku prakticky nevzniká. Snímek posbíral nadšené ohlasy domácích i zahraničních diváků. Na nějakou dobu se stal nejsledovanějším českým filmem na platformě Netflix a z Los Angeles si odnesl 6 cen včetně ocenění za nejlepší snímek.

Druhý díl překračuje hranici fantasy ještě více než první. Kromě výpravných soubojů zasazených na dechberoucí lokace, z nichž nejvýraznější je magického města Ayra, nabízí nejvíce digitálních triků v historii české kinematografie. Lze jich ve filmu počítat přes 700. Vedle QQ studia Ostrava, které má za sebou stovky pohádek a pořadů pro děti, se na speciálních efektech podílí i studio Paranormal, které přispívá unikátní technologií animované malby obličejů, dosud užívané jen v zahraničí.  „Vyrostli jsme na Harrym Potterovi a pořád čekáme dopis z Bradavic,” směje se scenárista Lukáš Daniel Pařík, který je i skladatelem původní hudby pro film. „Vždycky jsme chtěli vytvořit nový kouzelný svět, ze kterého ale ucítíme originalitu a české kořeny. Myslím, že se dá se říct, že druhý díl už je spíš fantasy s pohádkovými prvky. U první Princezny tomu bylo naopak,“ dodává.

Na premiéru filmu Princezna zakletá v čase 2 se mohou diváci těšit 17. listopadu 2022.