Dvojka Princezny zakleté v čase je v kinech. Premiéru uvedli Křenková i Lambora
Zdroj: herminapress

Dvojka Princezny zakleté v čase je v kinech. Premiéru uvedli Křenková i Lambora

Vytvořeno dne 09.11.2022

Herci Eliška Křenková a Marek Lambora byli hvězdami červeného koberce premiéry fantasy filmu Princezna zakletá v čase 2. Amélie (Eliška Křenková) a princ Jan (Marek Lambora) uvedli film mezi diváky.

Na filmová plátna se vrací jak hrdinové z prvního dílu včetně Martina Písaříka, Jana Révaie a Jakuba “Buby” Ouvína, tak přicházejí i nové tváře jako Vojta Kotek, Karel Dobrý, Petra Nesvačilová. Výraznou roli v příběhu Princezny zakleté v čase 2 dostane i hlavní záporná postava prvního dílu, čarodějnice Murien v podání Simony Háby Zmrzlé.

„Chceme divákovi nabídnout silný a komplexní příběh provázaný s prvním dílem, ale i povídkovou knihou Princezna zakletá v čase: Povídky a svět, kterou jsme sepsali v loňském roce. Vytváříme propojené universum se všemi detaily a vlastními pravidly. I to Princeznu odlišuje od ostatních pohádek, které v Česku vznikají,“ líčil během natáčení režisér Petr Kubík, který, na filmu pracoval společně s Lukášem Danielem Paříkem a Viktorem Krištofem.

První díl Princezny zakleté v čase v roce 2020 ukázal, že i v Česku se dá točit fantasy pohádka, filmový žánr, který v tuzemsku prakticky nevzniká. Snímek posbíral nadšené ohlasy domácích i zahraničních diváků. Na nějakou dobu se stal nejsledovanějším českým filmem na platformě Netflix a z Los Angeles si odnesl 6 cen včetně ocenění za nejlepší snímek.

Druhý díl překračuje hranici fantasy ještě více než první. Kromě výpravných soubojů zasazených na dechberoucí lokace, z nichž nejvýraznější je magického města Ayra, nabízí nejvíce digitálních triků v historii české kinematografie.