Zpěvačka Petra Janů nabírá obrátky: Duet s mladým zpěvákem a pak oslava dvojitého jubilea
Zdroj: herminapress

Zpěvačka Petra Janů nabírá obrátky: Duet s mladým zpěvákem a pak oslava dvojitého jubilea

Vytvořeno dne 25.02.2022

Dvě kulatá výročí oslaví letos na podzim trojnásobná Zlatá slavice Petra Janů. Kromě 70. narozenin slaví hlavně 50 let na scéně. Čeká ji řada výročních koncertů a pak ten nejzásadnější, v legendární pražské Lucerně 19. října. Kromě příprav na koncerty si „odskočila“ ze své jihočeské chalupy, kde teď pobývá nejčastěji do Prahy, aby s mladým skladatelem, kytaristou a zpěvákem z Opavy P.E.T.R.E.M alias Petrem Cieplým natočila novou písničku i k ní i klip.

„Jmenuje se to Odlišný generace a je to mezigenerační singl o tom, že na svět patří jak mladší, tak i ta starší generace a obě - jedna druhé můžou něco dát. My můžeme pochopit ty mlaďochy, i když je to s nimi někdy těžké, a oni zase nemusejí být tak těžce ironičtí a mít ten shovívavý nadhled nad námi,“ svěřila se Petra Janů.

Zpěvačku Petr Cieplý, autor hudby, s textem Petra Harazina ze skupiny Nebe oslovil, aniž čekal, že to bude mít nějakou zásadní odezvu. O to více byl překvapen vřelou reakcí. „Dostal jsem kontakt na Petru, nahrávku jsem jí poslal a k mému nadšení se mi ozvala. Měl jsem z toho obrovskou radost. Spolupráce s ní je radost. Ona je nejenom noblesní dáma, ale především úžasná zpěvačka s dokonalým profesním přístupem," nešetřil chválou mladý hudebník, který si přístupu ze strany Zlaté slavice velmi váží.

Už dva roky žije na své milované chalupě na Třeboňsku. Přestože měla, jako ostatně desítky jejích kolegů, nucenou pauzu, loni v létě a na podzim vyrazila za svými fanoušky a byla ráda, že jí to pořád dobře zpívá, a hlavně, že stále hodně baví.

„Ta doba byla tak těžká, hlavně nikdo z nás nevěděl, co bude dál a jestli něco bude. Nepropadala jsem žádné nezdolné panice, ale diváci, fanoušci, kapela mi moc chyběli. Jsem ráda, že si to letos všechno vynahradíme. Jen si říkám, jak ten čas strašně letí, když si uvědomím, že slavím 50 let na scéně a další jubileum, kde mám na každé straně pětatřicet a jedna je hezčí než druhá,“ dodala s dlouhým a širokým smíchem zpěvačka.