Roman Vojtek odpremiéroval hru, kvůli které cedil krev a má jizvu na rtu
Zdroj: herminapress

Roman Vojtek odpremiéroval hru, kvůli které cedil krev a má jizvu na rtu

Vytvořeno dne 16.02.2024

Potoky krve a jizva na rtu předcházela představení, které Roman Vojtek v Divadle Hybernia úspěšně dovedl k premiéře. Ještě nyní mu zranění připomíná sotva znatelná jizva.

Komedie Otec v šestinedělí je opravdový majstrštyk Romana Vojtka. Ač sám na jevišti, během jednoho představení zvládne na jevišti na 20 postav. Lehce, s grácií a diváci bouří smíchy. Při zkoušce ale tekla Romanova krev a herec skončil na chirurgii.

Šel jsem tam (do divadla) na zkoušku a přišel se na mě podívat pan choreograf, který tam dlouho nebyl, protože byl nemocný. Smál se. Moc se mu to líbilo. A já jako správný herec jsem přidal. Spadl jsem na takovou bednu. Trochu jsem si otřásl hlavu a prorazil takovým malým zámečkem ret! Durch!”, popsal herec „kámen“ úrazu.

Na premiéře v pražské Divadle Hybernia ale bylo vše v pořádku a Roman Vojtek mohl rozehrát svoje představení Otec v šestinedělí. Čtyřnásobný otec Vojtek vtáhne diváky do světa vtipných situací, které zná dobře každý rodič.

„Kdo jiný než já a kdy jindy, než teď! A protože náš tým, který na textu pracuje, čítá několik mužů, kteří mají dohromady snad desítky dětí, není nouze o osobní zkušenosti, které se pokoušíme do představení vtisknout. Myslím, že se naše ženy v některých pasážích poznají. To vše ale s nadhledem, respektem a velkou láskou k ženám. Neb ony mají náš obrovský obdiv, za jejich sílu, vůli a lásku, se kterou toto vše s námi absolvují,“ uvedl Roman Vojtek před premiérou.

Tvůrčí tým komedie Otec v šestinedělí kromě Romana Vojtka zahrnují režisér Petr Svojtka, Michal Novák a umělecký ředitel Divadla Hybernia Otakar Faifr.

Video soubor

Zdroj: Aplausin.cz