Šachy v Ulici! Jan Mansfeld zamává s dějem kolem Markéty Stehlíkové!
Zdroj: TV Nova

Šachy v Ulici! Jan Mansfeld zamává s dějem kolem Markéty Stehlíkové!

Vytvořeno dne 19.01.2022

V seriálu Ulice vstoupil Karle (Markéta Stehlíková) i všem Marečkovým do života Jakub Štěpánek (Jan Mansfeld), synovec Karlina nadřízeného. Mladý spisovatel a scenárista potřebuje konzultovat scénáře ke kriminálnímu seriálu, aby byly co nejreálnější. Karla je nejen podle něj nejlepší volbou k této spolupráci, ovšem ona sama to tak nevnímá. Už tento týden je čeká první společná konzultace, jaký bude mít průběh?

Jakub Štěpánek využil toho, že jeho strýc je šéfem na kriminálce. Požádal ho o pomoc s odborným dohledem nad scénáři k detektivnímu seriálu, které začíná psát. Strýc nasměroval Jakuba na Jirku Hermana (Jan Holík), jenž se hbitě pokusil přehodit tenhle pro něj nepříjemný úkol na bývalou parťačku Karlu. Nebýt souhry náhod a Jakubových pohotových reakcí, asi by u Karly neuspěl. Jenže Jakub využil příležitosti a šikovně si získal Karliny blízké, Věrku (Milena Steinmasslová)Lubošem (Rostislav Novák st.), takže té nakonec nezbylo nic jiného než souhlasit. Jakubův představitel se na psaní scénářů zatím nechystá: „Upřímně řečeno jsem nad tím ani nepřemýšlel. Scénáře nejraději čtu, až když jsou hotové.“ Jenže co kdyby nebylo zbytí, a Honza by se do scénáře nakonec musel pustit? „Kdyby přede mnou stál tento úkol a poblíž by nebyla povolanější osoba, která by se ho zhostila, asi bych zkusil napsat romanticko-vztahové komediální drama s prvky hororového katastrofického sci-fi. Otázkou je, kdo by mi v tom chtěl hrát,“  směje se mladý herec.

Jakub si poměrně snadno omotal Márovy (Kryštof Rímský) rodiče kolem prstu, a už to o něm leccos napovídá. Svým úsilím a působením na lidi obvykle dosáhne, čeho si zamane, aniž by ti druzí měli pocit, že je do něčeho tlačí. Nadprůměrnou inteligenci skvěle doplňuje šarmem, přirozeností, komunikativností i vtipnými, občas ironickými poznámkami.  

Karla je pro něj docela oříšek, protože hned vycítil, že se jí do spolupráce s ním zrovna dvakrát nechce. O to více si dá záležet, aby na ni hned napoprvé zapůsobil. Kromě toho si samozřejmě pojistí i přízeň ostatních členů její rodiny. Tím začne postupně pronikat do rodinných pout, jejichž pevnost drsně prověří...