Saša Rašilov se pochlubil dcerkou! Doma pro ni připravil superkáru
Zdroj: herminapress

Saša Rašilov se pochlubil dcerkou! Doma pro ni připravil superkáru

Vytvořeno dne 05.10.2020

Čtyřnásobný otec čtyř dcer Saša Rašilov se pochlubil tou nejmladší. S manželkou Lídou a novorozenou dcerkou přijel do obchodu s dětským zbožím, aby doplnil výbavičku. Čtrnáctidenní slečně Emilce Rašilovové pozdvižení kolem její osoby vůbec nevadilo a klidně si pospávala v kočárku.„Když se před třemi narodila Maruška, nakoupili jsme výbavičku. Teď jsme si mysleli, že nic nebudeme potřebovat, ale Emilka je o něco menší a v poděděných věcech po Marušce zatím plave,“ usmívala se maminka Lída. To Saša Rašilov zkušeně kočárkem manévroval po prodejně, okukoval ostatní modely a porovnával je s tím, v čem ho vozili jeho rodiče.

Saša Rašilov zkušeně kočárkem manévroval po prodejně.

„Není to žádný výjimečný stroj, ale to, že odvozil několik generací dětí, z něj udělalo rodinnou relikvii. Kdo tehdy prožil dětství na venkově nebo v odlehlejších částech Prahy, jako já na Zbraslavi, ho mají určitě doma. Byla to zelená kárka na dvou kolech, s železnou konstrukcí vypletenou pletivem, dvě tvrdá gumová kola a v tom jsem nejdřív já a pak můj bratr, za nadšené účasti starší sestry, jezdil. Ta kárka tam stále ještě je, a když jsem se před sedmi lety vrátil do svého rodného domu na Zbraslavi, tak jsem jednu z prvních věcí, kterou jsem udělal, byla renovace tohoto „vozejčku“, nástřik disků, oprava pletiva a nový lak. Uběhly dva roky, už v něm jezdila Maruška a na Emilku tento model určitě čeká taky,“ usmíval se oblíbený herec.

Podle Saši Rašilova některé současné typy kočárků přesně zapadají do 21. století. Mají vlastní osvětlení, vyhřívání a spoustu dalších funkcí. Rašilov je v tomto hodně umírněný. „Přetechnizování je podle mne problém. Myslím si, že čím víc funkcí, tím víc možností, jak se to porouchá. Jsem rád, když jsou věci funkční, ze skvělých a ušlechtilých materiálů. Jednoduchost, krása a design je v tomto smyslu neomezený.  To mne baví!“