Simona Stašová zve na svá představení jeptišky. Chce mít u Pána Boha protekci?
Zdroj: Se svolením Petr Mráček

Simona Stašová zve na svá představení jeptišky. Chce mít u Pána Boha protekci?

Vytvořeno dne 19.05.2022

 

Simona Stašová a Svatopluk Skopal v hlavní roli předvedli hru Filumena Marturano doslova s pomocí Boží. Do hlediště Divadla Lucie Bílé totiž zasedli nejen sestry Boromejky, ale také zaměstnanci, dobrovolníci a sponzoři Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze.

„Nemocnice Pod Petřínem a sestřičky, které tam slouží, milosrdné sestry Boromejky, jsou moje srdeční záležitost. Ležela jsem tam u nich před dvaceti lety a od té doby se přátelíme. Po narkóze, když jsem se probírala a ony byly nad mou postelí, jsem si neskromně myslela, že už jsem v nebi. Od té doby chodí na každé moje představení a všichni v divadle už vědí, že jsou to moje jeptišky. Kolegové v divadle si mě dobírají, že chci mít tam nahoře protekci, že si u Pána Boha dělám očko,“ usmívala se Simona Stašová.

 Pro „své“ diváky zvolila Simona Stašová jednu ze svých nejoblíbenějších komedií Filumena Marturano od italského autora Eduarda de Filippa. Tato divadelní hra byla před lety  zfilmována se Sophií Loren a Marcellem Mastroiannim pod názvem Manželství po italsku.

„Věděla jsem, že je to dobrá volba a taky že byla. Bylo to fantastické představení. Jeptišky i páni doktoři z Nemocnice Pod Petřínem, kteří byli v hledišti, se ohromně bavili, smáli se i plakali a já jsem byla šťastná, že jsme jim všem toto představení mohli věnovat. Byl to skutečně nezapomenutelný večer,“ uvedla Simona Stašová a zároveň poděkovala svým deseti kolegům, kteří v tomto představení účinkovali bez nároku na honorář. Dík patří také principálce Lucii Bílé, která poskytla celé divadlo pro akci, kterou vedení Nemocnice Pod Petřínem poděkovalo všem spřízněným lidem za pracovní nasazení v době covidu.