Světová star Megan Fox a český režisér na stejném pódiu! Kdy a kde?
Zdroj: Bontonland

Světová star Megan Fox a český režisér na stejném pódiu! Kdy a kde?

Vytvořeno dne 16.02.2022

Tvůrci české komedie „Kdyby radši hořelo“ se připravují na slavnostní světovou premiéru v rámci filmového festivalu v Berlíně, která proběhne ve středu 16. února 2022. Prestižní světový festival si snímek režiséra Adama Kolomana Rybanského vybral do oficiálního programu pro svou sekci Panorama. Divákům na Berlinale představí svůj film početný štáb tvůrců v čele s režisérem a herci Michalem Isteníkem a Vladimírem Škultétym.

Režisér Adam Koloman Rybanský je v Berlíně u od jeho zahájení 10. února. Vedle svého osobního programu se věnuje i aktivitám spojeným právě s prezentací filmu a jeho prodeji do zahraniční distribuce. „Účastí na Berlinale se filmu otevřel úplně nový svět a já mám radost, že letošní ročník se koná opět fyzicky a já můžu být u toho, jak film vnímá zahraniční publikum. Chodím na filmy především z naší sekce Panorama a byl jsem i na premiéře filmu s Megan Fox, která stála na stejném pódiu, kde budeme stát my. Dnes se mi zdál sen s Michalem Isteníkem, ve kterém mu říkám: "Ty vole, Michale, včera tam byla Megan a teď tam budeš stát ty a já." I ve snu to znělo neuvěřitelně,“ říká přímo z Berlína Adam Koloman Rybanský.

Na Berlinale se film představí pod anglickým názvem Somewhere Over the Chemtrails. Ten odkazuje na dezinformace o chemtrails, které jsou jedním z vedlejších motivů filmu.

O filmu: Obyvatelé vesnice se chystají na Velikonoce, chlapi před hospodou komentují zelené pivo a nebezpečí chemtrails, když oslavu na návsi naruší náraz dodávky do kašny. Řidiči se podařilo zmizet, lidem je ale jasné, že šlo o teroristický čin. Bezpečí celé vesnice teď závisí na hasičích, na jejich odhodlanosti a akci. Miroslav Krobot hraje náčelníka hasičů, pro něhož celá situace znamená nebývalou vzpruhu. Michal Isteník představuje jeho zástupce, jenž poprvé poznává, co to je mít přehnaný strach o rodinu. Má dobré srdce, jen moc věří tomu, co mu kdo řekne a co zjistí na internetu.

Komedie vznikala ve Zlínském kraji na podzim 2020 a v zimě 2021, spolu s Lukášem Csicselym k němu Adam Koloman Rybanský napsal i scénář. Premiéra v českých kinech je v plánu na 16. června 2022.