Takto vypadá jeden z nejluxusnějších dortů!  Je však plný hmyzu!
Zdroj: TV Nova

Takto vypadá jeden z nejluxusnějších dortů! Je však plný hmyzu!

Vytvořeno dne 26.09.2023

Pátá epizoda MasterChef Česko nabídne hned dvě varianty účesů Přemka Forejta a ještě o jednu víc výzev pro soutěžící. Kombinace schovaná pod bedýnkou překvapila všechny aspiranty na titul. Našli tam totiž jen fén a cvrčky. A kdo by čekal, že právě fén a hmyz budou úvodem k jednomu z nejobtížnějších úkolů, tedy pečení. Komu sladká výzva zlomí vaz?

Aby soutěžící pochopili, co je čeká, porotci si pozvali speciálního hosta, kterého představil Honza Punčochář: „Přestože se jedná o jednu z nejzářivějších hvězd na českém gastronomickém nebi, začala jako samouk stejně jako vy. Vypracovala se od píky až na samotný vrchol. Tím pádem může být vám všem inspirací. Přivítejte kometu českého cukrářství – Šárku Diváckou.“

„Myslím si, že to bude docela zajímavý oříšek. Tento typ dortu se jmenuje mirror glazovaný. Je to taková ta lesklá glazura uvnitř s křupavou vrstvou ze cvrčků,“ představila Šárka Divácká svůj luxusní dort. Soutěžící mají první úkol tedy jasný, upéct přesnou repliku Šárčina dortu. Poprvé tedy budou péct přesně podle receptu. Pečení je vždy pro účastníky jednou z největších a nejtěžších výzev, a tentokrát to nebylo jinak. Porotci nakonec ochutnali jen tři povedené kousky.

S úkolem si nejlépe poradí hned tři soutěžící s dokonalým vláčným prolitým korpusem. Vítězka vystoupá do bezpečí balkonu a získá zásadní vliv na nadcházející a docela slušně zamíchá kartami. 

Druhým úkolem je tolik známý i obávaný chuťový test ve formě náhlé smrti, tedy stačí jedna chyba a daný soutěžící jde do vyřazovací výzvy. Tentokrát půjde o suroviny, které se používají na přípravu dezertů. Šest má možnost se zachránit a čtyři jdou do vyřazovací výzvy. Vítězka minulého kola určuje soutěžícím nejen pořadí, ale i jaké ochutnají potraviny. Kdo nepozná na první dobrou kousek syrové dýně, datle nebo třeba nugátu a musel tak do černé zástěry?

V poslední výzvě musí kuchaři zabojovat o svůj postup do dalšího kola. Hlavní surovinou je čokoláda. Ale nebude to jen tak, musí totiž z čokolády připravit slaný chod.

Komu čokoláda nakonec zhořkne se diváci dozví už ve středu 27. září ve 20:20 na TV Nova a už nyní na Voyo.