Učitel Janda pokřtil album svému žákovi. Jary Tauber vydal debutové CD
Zdroj: herminapress

Učitel Janda pokřtil album svému žákovi. Jary Tauber vydal debutové CD

Vytvořeno dne 21.04.2022

Kytarista, zpěvák a skladatel Jary Tauber se hudbě aktivně věnuje od třinácti let. V šestnácti letech byl přijat na Konzervatoř Jaroslava Ježka, kde vystudoval obor Kytara rock. Už před tím věděl, že na škole učí frontman skupiny Olympic Petr Janda. Bylo jeho velkým snem se s touto hudební legendou setkat. Řeč je o kladenském kytaristovi, zpěvákovi a skladateli Jary Tauberovi, který v Hard Rock Café pokřtil svoje debutové album Tolikrát.

Hned v průběhu prvního ročníku dostal Jary nabídku navštěvovat hodiny rockové legendy Petra Jandy nad rámec svého rozvrhu a od první chvíle si spolu dobře rozuměli. Jary se s Petrem spřátelil a po absolutoriu byl Jandou osloven, zda by s ním nechtěl vyrazit do USA na společné turné. To bylo úspěšné, a tak následovaly ještě společné šňůry v Austrálii, na Novém Zélandu a po roce, těsně před začátkem pandemie, opět v USA.

„Když jsme byli s Petrem společně poprvé v USA, vedl mě k tomu, abych se vydal na sólovou dráhu a dělal vlastní tvorbu. A tehdy mě právě poprvé napadlo, že bych chtěl mít s Petrem společnou píseň. Vím, že Petr do spolupráce nechodí jen tak s někým, takže o to více si této spolupráce cením,“ popisuje Tauber začátek své sólové dráhy.

Jary Tauber v minulosti působil v mnoha projektech a kapelách, avšak v době turné po dalších kontinentech začal pracovat, i díky popudu Petra Jandy, také na své sólové tvorbě. Od roku 2020 tak začal Jary vydávat singly a o rok později začal pracovat na své debutové desce, kterou pojmenoval „Tolikrát“.

„Jsem šťastný, že mohu veřejnosti představit svou debutovou desku. Musím však vyzdvihnout jednu píseň, které si nesmírně vážím, a to je píseň TOLIKRÁT, kterou jsem nazpíval s Petrem Jandou,“ říká kladenský zpěvák Jary Tauber.

Křtem provázel moderátor Vlasta Korec a kmotrem se stal Petr Janda.