Václav Kopta si konečně splnil sen. Kterou linku MHD jezdí?
Zdroj: herminapress

Václav Kopta si konečně splnil sen. Kterou linku MHD jezdí?

Vytvořeno dne 04.02.2021

Herec Václav Kopta využil herecké karantény a pauzy a splnil si svoje dlouholeté přání. Usedl za volant autobusu a začal přepravovat cestující. Prý až jednou bude vzpomínat, tak chmurná covidová doba bude doba, kdy si splnil sen.

„Má to svůj příběh. Z malého kluka, který točí v podkroví pokličkou místo volantu, jsem se v 55 skutečně propracoval do opravdové uniformy. A když mám štěstí a zrovna se to hodí, tak si mohu se všemi náležitostmi tu jednu směnu odjezdit,“ povyprávěl Václav Kopta moderátorce Tereze Kostkové v pořadu  Blízká setkání na Českém rozhlasu Dvojka.

Cesta za volant nebyla jednoduchá. Už jenom najít otevřenou ordinaci, aby mu udělali základní vyšetření nebo psychotesty, byl oříšek. Přesto se povedlo a oblíbený herec usedl za řízení autobusu MHD.

„Nesmím říct, na které lince jezdím a ani nechci. Nemůžu si určovat, co pojedu. A hlavně z toho nechci dělat divadelní výstupy. Jsem docela rád, když si nasadím roušku, brýle a čepici a nikdo mě nepozná. Nejsem tam proto, abych pobavil, ale posloužil. Netvrdím, že by na mne čekaly houfy fanynek a prosily o podpis, ale tahle práce potřebuje klid a rozvahu. Jsem za tu anonymitu rád.“

Václav Kopta, mimo jiné, uvedl, že tato brigáda je vítaný a milý přivýdělek. Je to opravdu jen splněný sen. „Byla to moje poslední šance, pak by mě už do procesu nepustili.“