Novodobý idol dívčích srdcí Radúz Mácha přiznal: Někdy končím na práškách
Zdroj: herminapress

Novodobý idol dívčích srdcí Radúz Mácha přiznal: Někdy končím na práškách

Vytvořeno dne 16.03.2022

Hrdina seriálu 1. Mise Radúz Mácha má za sebou hodně hektický půlrok. Rodina a přátelé ho doma téměř neviděli. Herec byl v divadle, na natáčení a do toho načítal audioknihu Netrpělivost srdce od Stefana Zweiga.

„Vždycky jsem chtěl skloubit natáčení, divadlo a natáčení audioknih. Jsem rád, že mně to vyšlo. Půlrok byl opravdu hodně pracovní. Zkoušel jsem v divadle, natáčel 1. Misi, do toho přišly ještě Shakespearovské slavnosti a natáčení audioknihy. Teď mi ten frmol skončil, ale jsem za něj nesmírně vděčný. Příště se asi budu muset naučit říkat ne, jako hrdina knihy Netrpělivost srdce,“ usmíval se herec Národního divadla, který ve stejnojmenné inscenaci na prknech Stavovského divadla vydává hodně energie.

„V Brně jsem studoval u ruské režisérky Oxany Smilkové a ta nás učila, že všechno, co hrajeme, prožívat přes sebe, vlastní příběhy a emoce. Právě při tomto představení je to těžké, protože moje postava Antona Hofmillera stále něco prožívá, neustále na něj někdo útočí. Pak po představení mám trošku problém vystoupit z role a jít v klidu domů. Někdy mi to trvá skoro celý den. A já osobně mám problémy s migrénou, často se právě po tomto představení stává, že pak tělo vypne a rozbolí mě hlava. Tak to musím ještě zakončit nějakým práškem. Představení hrajeme od roku 2018 a pracuji na tom, abych to tolik neprožíval, aby divadlo spíš prožívali diváci,“ uvedl Radúz Mácha a dodal: „Načtení knihy bylo o hodně lehčí, protože jsem sám ve studiu a snažil jsem si to nějak vnitřně užít. Víc jsem se soustředil na příběh a na slovíčka, než na to, že někomu něco hraji na jevišti.“

Audioknihu Netrpělivost srdce se stopáží přes patnáct a půl hodiny vydává Supraphon již v půlce března. Radúze Máchu v úvodu audioknihy krátce doplňuje Filip Rajmont. Iniciátory vzniku audioknížky Netrpělivost srdce, byli manželé Eva a Václav Hudečkovi.