Víc rodičů, víc lásky? Natáčí se seriál o rozvedených rodičích a hlavně jejich dětech
Zdroj: TV Nova

Víc rodičů, víc lásky? Natáčí se seriál o rozvedených rodičích a hlavně jejich dětech

Vytvořeno dne 24.11.2022

Tři rodiny, jejichž osudy byly svedeny tak trochu náhodou. Jejich fungování závisí na pevně daném harmonogramu a spolehlivosti všech jejich členů. Vypadne-li jeden, celé společenství se ocitne v troskách. To ale může být zdrojem mnoha vtipných a nečekaných situací, které s sebou nese střídavá péče.

Rodinný komediální seriál Jedna rodina diváci na TV Nova uvidí již po Novém roce. Autorkou námětu a scénáře je Lucie Konečná, která se zasadila o legendu televizních seriálů Ordinace v Růžové zahradě 2. Režie se ujal Dan Wlodarczyk, který stál za úspěšnou minisérií Jitřní záře.  V hlavních rolích se objeví Tereza Kostková, Tomáš Jeřábek, Filip Blažek, Berenika Kohoutová, Zuzana Vejvodová, Pavel Zedníček a další.

Petra (Tereza Kostková) a Karel (Tomáš Jeřábek) Tejkalovi se společně střídavě starají o čtyři děti. Dvě má Petra s Filipem (Filip Blažek), Tomáš zase dvě s Klárou (Zuzana Vejvodová). Ta svého nového partnera, stále hledá, i když na ně má trochu smůlu.  I proto je pro ni možná celé nové uspořádání leckdy obtížné vstřebat. Filip má zase se svou novou manželkou Norikou (Berenika Kohoutová) miminko Mikeše. O které se pomáhá starat jeho tatínek, u kterého s Norikou žijí, Bob (Pavel Zedníček). Všichni s větším či menším úspěchem čelí nástrahám společné střídavé péče, pevným pravidlům i časovým, logistickým nebo finančním obtížím.

„Ani si takové ‚střídavé‘ soužití nemusím představovat, já to takto ve skutečném životě mám. Mezi mou zkušeností a mou postavou není tedy takový rozdíl. Petra je fajn ženská, lidi okolo sebe má ráda a chce, aby měla i s bývalými partnery hezké vztahy. Je také tolerantní. V zásadě může působit jako osoba, které záleží na harmonii, což ale neznamená, že to je takto bráno i z druhé strany,“ popisuje svoji postavu Tereza Kostková. Její seriálový manžel Tomáš Jeřábek doplňuje: Karel žije v takové své bublině, má rád svoji práci profesora na gymnáziu, má rád biologii a do toho, bohužel pro něj, musí řešit i spoustu věcí okolo. Když dva lidé dojdou k tomu, že spolu zkrátka nemohou žít a rozvedou se nebo rozejdou, střídavá péče je pak jednou z možností, jak situaci řešit. Já k ní mám vlastně pozitivní vztah.“ Do jejich partnerského života zasahuje především postava Kláry v podání Zuzany Vejvodové

Párem, který vychovává nejmladšího člena rodiny, miminko Mikeše, jsou Filip a Norika. „Je to čerstvá matka, takže má spoustu smíšených pocitů a emocí a trochu inklinuje k úzkostlivosti. Předtím, než byla těhotná, byla trochu jiná – bezstarostná, trochu od rány. I proto se s ní možná Filip dal dohromady. To jsou podobné rysy, které spolu máme. Ale co se týče mateřství, v tom jsem nikdy moc úzkostlivá nebyla a naštěstí jsem neměla ani žádné problémy s psychózami," uvedla Berenika Kohoutová. Filip Blažek dodává: „Umím si to představit, dokonce jsem i chtěl ještě čtvrté dítě, ale člověk už možná začne být trochu pohodlnější. Přeci jen už mi je vlastně skoro padesát, to už si chce člověk toho života i trochu užívat. A proto, abych se nenudil, tak jsem si pořídil čtyřnohé dítě.“

Hrají: Tereza Kostková, Tomáš Jeřábek, Berenika Kohoutová, Zuzana Vejvodová, Filip Blažek, Denisa Biskupová, Pavel Zedníček, Eva Holubová, Miroslav Vladyka, Adam Mišík, Jana Paulová a další.