Michal Malátný  prozradil, co zachránilo kapelu před rozpadem
Zdroj: herminapress

Michal Malátný prozradil, co zachránilo kapelu před rozpadem

Vytvořeno dne 24.11.2022

Zpěvák a frontman kapely Chinaski Michal Malátný prozradil, co zachránilo kapelu před rozpadem, proč si chce změnit jméno a jak Chinaski vyzráli na „prohibici“ v Norsku, kde natáčeli novou desku.

„Tam jsou speciální obchody na alkohol, otevřený asi dvě hodiny denně. Měli jsme rozdělené služby, kdo kdy pojede na nákup. Nakoupili jsme třeba dvě basy piv a nějaká vína. A když nakupuješ alkohol, odevzdáš občanku a oni si to registrujou. A druhý den na dveře studia zaklepal člověk a přišel na kontrolu, protože jsme si toho koupili moc. Museli jsme vysvětlovat, že je nás tam sedm chlapů a máme to na týden,“ pobavil Honzu Dědka Malátný s tím, že alkohol málem stál kapelu existenci.

„Devadesátky byly divoký a kapelník Pavel Grohman vycítil, že když to takhle půjde dál, půjde kapela do kopru. A tak vyhlásil prohibici. Než jsme šli na pódium, museli jsme dejchnout. Ale Pavel byl spravedlivý v tom, že se testoval i sám a sám si dal pokutu. Od té doby hrajeme střízliví. Co se děje po koncertě, to už je každého věc, ale chodíme hrát střízliví a myslím, že to kapele zachránilo život,“ přiznal Malátný s tím, že by Chinaski nejraději přejmenoval.

„Přejmenovat kapelu už nejde, ale změnil bych to. Nemám ale jiný název. Přemejšlel jsem ale, že bych si ještě změnil jméno. Jmenuju se Michal Novotný a před mnoha lety jsem si vzal pseudonym Michal Malátný, ale kdybych si vzal jméno Matný, ušetřil bych spoustu času na autogramiádách,“ uvažoval Malátný.

Zdroj: TV Prima