Viktor Zavadil si v Devadesátkách zahrál člena gangu Orlických vrahů. Jak se na roli připravoval?
Zdroj: Česká televize

Viktor Zavadil si v Devadesátkách zahrál člena gangu Orlických vrahů. Jak se na roli připravoval?

Vytvořeno dne 01.02.2022

Herec Viktor Zavadil si v seriálu Devadesátky zahrál postavu Petra Chodounského, zapleteného do případu orlických vražd. Herec prozradil, jak se na roli připravoval a co ho překvapilo.

„Z toho, co si z devadesátek pamatuju jsem při přípravě na Chodounského opravdu vycházet nemohl. Naštěstí to ani nebylo potřeba. Chodounského v Devadesátkách vidíme v okamžiku, kdy nezvládne strach z toho, do čeho všeho se zapletl a jestli se to proti němu neobrátí, a rozhodne se napráskat své kolegy z Orlického gangu. A strach jako takový máme dnes úplně stejný, podobně jako v těch devadesátkách nebo sedmnáctém století. Možná se bojíme jiných věcí, ale ta emoce je neměnná. Co jsem ale chtěl, abych věděl, o čem mluvím, když vypovídám, tak zjistit si detaily o případu Orlických vrahů, které jsem znal vlastně jen z filmu Sametoví vrazi a letmo si pamatoval kauzu z médií. Překvapilo mě třeba Chodounského a Černého spojení s útěkem Jiřího Kajínka,“ uvedl Viktor Zavadil v rozhovoru pro Českou televizi.

Přiznal také, že rozruch kolem předcházejících Případů 1. oddělení ho minul. „Nemáme televizní přípojku, tedy boom okolo Případů prvního oddělení mě minul. Když jsem potom dostal nabídku hrát Chodounského, tak jsem si některé díly zpětně pustil. Devadesátky se mi zatím líbí moc. Mám jako divák rád, když se jedná o uzavřené série o méně dílech, mám tendenci ty věci zhlédnout naráz, a to pak žere strašně čas. Často diskutovaná kamera mi připomíná nejrůznější komisaře Schimanski a další detektivky, které se vysílaly právě v devadesátkách a přijde mi to jako skvělej odkaz na tu dobu. A vůbec myslím, že se podařilo nějak zázračně a kouzelně tu atmosféru devadesátek vytvořit a zachytit,“ odpověděl Viktor Zavadil, který se narodil v roce 1992. Z devadesátých let mu tak v hlavě utkvěly hlavně šusťákovky, gumáky, i když to jsou asi obecně atributy dětství spíš než konkrétní doby, povodně v roce 97 na Moravě, plastové ubrusy a úchytky na stole a všudypřítomný cigaretový kouř.