Výtvarnice Hejlová tančila ve společnosti Jandy, Kuželky i Baťka. Kdo další se s ní v kole otočil?
Zdroj: Se svolením Jana Tesaříková

Výtvarnice Hejlová tančila ve společnosti Jandy, Kuželky i Baťka. Kdo další se s ní v kole otočil?

Vytvořeno dne 24.10.2022

V muzeu Salvador Dalí Enigma se již po druhé konala slavností vernisáž výstavy umělkyně Alexandry Hejlové. Na tanec se ale nakonec nedostalo - bylo ho totiž dost na plátnech. Výstavu s příznačným názvem Tančím, pokřtilo šest slavných kmotrů.

První z kmotrů, kdo kývl Alexandře na pozvání, byl zpěvák Dalibor Janda. "To nepotřebuje ani slov, to je jako s kapelou Beatles, můžu říct jenom, že je to krásný. Obraz jsem si už vybral, a když dostanu slevu, tak ho beru," svěřil se Janda. Další z mužů, kteří Hejlové pomohli výstavu zahájit, byl moderátor Slávek Boura, který se také chopil moderátorského pultíku. "Jsem hrdý a moc rád, že kamarádka a talentovaná umělkyně vystavuje s mým oblíbeným tvůrcem Salvadorem Dalí, těším se na druhé otevření její výstavy v zajímavých a inspirativních prostorách, protože inspirací v našem světě není nikdy dost," podotýká nadšeně Boura. 

Připojil se i Alexandry životní partner zpěvák a hudebník Jindřich Kraus, který, s humorem sobě vlastním, prohlásil. „Já zkrátka tančím, jak Sandra píská.“ Další herci, kteří se ujali žezel kmotrů, byli Martin France a Jan Kuželka: "Jedním slovem krása. Sandra má opravdu talent a je mi ctí, že jsem ji mohl poznat," svěřil se s dojetím herec Kuželka. Další z kmotrů byl herec a zpěvák Petr Batěk: „Být jedním z kmotrů Sandřiny výstavy je pro mě čestným úkolem. Nejen, že mám výtvarné umění jako takové velmi rád, smekám před Sandřinými světovými úspěchy. A mimochodem, je to také jedinečná příležitost, podívat se do muzea Salvádora Dalího,“ říká Batěk. 

"Muzeum Salvador Dalí - Enigma, zůstane otevřeno pro veřejnost pouze do konce října. Část jedné z největších celosvětově uznávaných soukromých sbírek umělecké tvorby velikána surrealismu, Salvadora Dalího byla zapůjčena do Prahy na konci roku 2019 a těšila se velmi pozitivním ohlasům. Aktuálně probíhá výběr atraktivních prostor, které umožní oslovit a uchvátit milovníky Dalího a nejenom je. V těch budu pokračovat také ve spolupráci právě s Alexandrou Hejlovou a naše spolupráce se naopak ještě víc rozšíří," nechala se slyšet ředitelka muzea Irena Limbergová.

Prodejní výstava Alexandry Hejlové v prostorách muzea Salvador Dalí se koná ve dnech 21. až 30. 10. 2022.