Úspěch české výtvarnice! Po výstavě v Rakousku míří mezi unikátní exponáty Salvadora Dalího
Zdroj: Se svolením Alexandra Hejlová

Úspěch české výtvarnice! Po výstavě v Rakousku míří mezi unikátní exponáty Salvadora Dalího

Vytvořeno dne 10.09.2021

Známá česká výtvarnice Alexandra Hejlová, která má své obrazy v soukromých sbírkách skoro po celém světě, po víc jak roční pauze začíná opět vystavovat. Její první výstava bude 22. září 2021 v Dolním Rakousku ve městě Markt Piesting.

Hejlová představí svá díla – nová plátna, novou kolekci ručně malovaných skleněných šperků, ručně malovaných oděvů a další z její tvorby. Výstavu slavnostně zahájí Iva Zierhofer, která výstavu organizuje, muž Alexandry Hejlové, hudebník Jindřich Kraus a zpěvák Peter Paul Pačut, který patří mezi nejuznávanějším světové protagonisty písní Freddieho Mercuryho.

Od 18 října čeká Alexandru Hejlovou jedinečná výstava v Galerii Salvador Dalí Enigma v Praze. Mezi unikátními exponáty Salvadora Dalího, představí svou práci českému publiku. Pokud můžeme malinko prozradit, Alexandra na své výstavě představí i svou zcela novou tvorbu, což jsou návrhy divadelních kostýmů pro novou divadelní hru „Jsem krásná?“, kterou produkuje zpěvák Martin France, a pro kterou zároveň navrhla i scénu.

To ovšem není stále všechno. Alexandra pokračuje v práci ve svém Dětském kulturním centru v Praze na Letné, kde učí předškolní děti malovat, kreslit, tvořit a pracovat s hlínou v keramických dílničkách včetně hudební výchovy s Jindřichem Krausem, přes roční pauzu se snaží své centrum udržet. Jak sama říká: „Je to prostě moje druhé dítě, mám ho již osm let a budu za něj bojovat, i když naprosté uzavření v době coronaviru mě málem položilo na lopatky, pokusím se toto místo pro děti uchovat.“ Rovněž navázala spolupráci s režisérem Zdeňkem Kovářem, takže se jistě máme na co do budoucna těšit.