Karel Heřmánek do penze rozhodně nemíří! Divadlo ale přebírají mladí
Zdroj: herminapress

Karel Heřmánek do penze rozhodně nemíří! Divadlo ale přebírají mladí

Vytvořeno dne 02.09.2020

 

Covid 19 docela řádí, ne ovšem každý se mu poddává. Na včerejší tiskové konferenci v kavárně Divadla Bez zábradlí se mu postavili jeho účastníci čelem. Osmaadvácátou sezónu zdejšího kulturního stánku odstartovali, jak prozradila herečka a moderátorka setkání Nikol Kouklová, sloganem - "Tato sezona se nezvrtne". A představili atraktivní dramaturgický plán.


„Přes všechny překážky jsme tu, a ač nadcházející sezóna nebude určitě jednoduchá, chceme přivést diváky opět do hlediště. Zkoušeli jsme a zkoušíme nové tituly, které nabídneme našim divákům, a věřím, že je zaujmou. Připravili jsme dramaturgický plán, za který se opravdu nemusíme stydět, takže pokud vše půjde, tak nadcházející sezóna by mohla být parádní, ovšem bez pomoci na provoz, grantů, to nepůjde, takže věříme, že s podporou diváků, sponzorů a orgánů, které by mohly pomoci vše zvládneme,“ svěřila se ředitelka divadla Hanka Heřmánková. Divadlo Bez zábradlí patří k těm scénám, které dokáží zaujmout a přivést diváky do hlediště. A nejinak tomu bude i tentokrát.

Novou sezónu odstartuje 4. září mysteriózní komedie Hra, která se zvrtla, kterou režíruje  principál scény Karel Heřmánek.

 „Podle mne je to představení odsouzené k úspěchu. Jak mi řekl můj syn, který studuje v Anglii hraje se tam řadu let a daří se mu, takže věřím, že zahájíme sezónu i u nás tímhle skvělým představením,“ uvedla představitelka hlavní role zmíněné komedie Dana Morávková. A pak už přijde na řadu obnovená premiéra muzikálu Cikáni jdou do nebe (7. a 8. září), kterou režijně připravil Radek Balaš.

Do Divadla Bez zábradlí se tenhle kdysi veleúspěšný titul vrací po šestnácti letech. „Měl jsem tak trochu obavy znovu nastudovat tenhle kdysi veleúspěšný titul, ale myslím si, že zbytečné. Podařilo se dát dohromady skvělou partu lidí, kteří umějí hrát, zpívat a tančit, což ne vždy vyjde. Věřím, že noví „cikáni“ se budou lidem líbit stejně jako před léty a možná ještě o trochu víc,“ nechal se slyšet Balaš. Na začátek příštího roku se chystá premiéra divadelního zpracování Homérova eposu Ilias v režijním zpracování Guye Robertse a na jaře uvede Divadlo Bez zábradlí muzikál Kabaret, na který si tahle scéna už delší dobu „brousí zuby“.

A ještě dvě zajímavosti závěrem. Od ledna 2021 bude scéna pravidelně hostit anglicko-jazyčný soubor Prague Shakespeare Company a od stejného data přejde divadlo z rukou zakladatelů, tedy manželské dvojice Hany a Karla Heřmánkových do sourozeneckých rukou jejich synů Karla a Josefa. „Tím ovšem nemíníme na těchto prknech končit. V divadle zůstaneme jako konzultanti a ne jen těmi, co všechno schválí. Prostě všem nám půjde o to, aby tohle divadlo patřilo stále mezi ta nej,“ kategoricky a současně s úsměvem uzavřel tiskovku Karel Heřmánek a představil i nové tváře souboru, kterými jsou mj. např. Felicita Prokešová, Peter Pecha, Filip Kaňkovský, Milan Peroutka atd. atd.