Záchranář Vémola: Proč dával první pomoc svojí lvici?
Zdroj: herminapress

Záchranář Vémola: Proč dával první pomoc svojí lvici?

Vytvořeno dne 21.11.2022

Když se slavné osobnosti kulturního i sportovního života převlečou za policisty, záchranáře, nebo hasiče a nechají se nafotit v akci, vznikne unikátní kalendář, který navíc pomáhá. Z herce Jiřího Krampola je rázem kriminalista, z moderátora Tomáše Zástěry psovod. 

Mezi slavnými tvářemi se objevil i populární zápasník Karlos Terminátor Vémola, který prozradil, že má s první pomocí své zkušenosti. I když ty ne na lidech, ale na lvici. „Pořídil jsem si malou lvici, moje koťátko. Byl jsem doma a ona se mně na zahradě zamotala do šňůry na prádlo a utáhla se. Normálně se na té šňůře oběsila a já jí musel rozdýchat a rozpumpovat, naštěstí je mezi námi,“ líčil zápasník, který je milovníkem exotických zvířat. Kromě lvů má i tygry, krokodýly a žraloky a chystá se, že si koupí slůně. „Proto si musím pořídit větší dům. Žena a děti budou šťastní, že mají větší dům a zahradu a já budu šťastnej, že mám slona,“ dodal.

Každý, kdo si kalendář zakoupí, přispěje dobré věci. „Výtěžek z prodeje jde na organizaci Zachraň život, jejímž maskotem je Kocour Preventista, který nám pomáhá přiblížit se dětem. Velmi dobře na něj reagují. Chceme, aby vše líp chápaly a vstřebávaly. Jezdíme s preventivními programy po mateřských, základních a nově i středních školách,“ vysvětluje ambasador projektu a moderátor Michal Šeda.

Na dvanácti unikátních fotografiích, jejichž autorkou je Mia Gebauer, najdete vždy jednu slavnou osobnost a jednoho člena Integrovaného záchranného systému. Na křtu kalendáře, který má smysl, nechyběly známé osobnosti, jako jsou Felix Slováček, Tomáš Zástěra, Martina Hekerová, Vojtěch Babišta, Kateřina Bláhová, Jakub Ludvík a další. Moderátorem byl ambasador projektu Michal Šeda a mezi kmotrami nechyběly ani vítězky Miss České republiky. Kalendář organizace Zachraň život pro rok 2023 byl pokřtěn v restauraci na Střeleckém ostrově.