Žádný Trojan nebo Bartoška! Oblíbená pohádka Anděl Páně má novou verzi. Herci představili své kostýmy
Zdroj: herminapress

Žádný Trojan nebo Bartoška! Oblíbená pohádka Anděl Páně má novou verzi. Herci představili své kostýmy

Vytvořeno dne 04.09.2023

Diváci znají herce Marka Lamboru z rolí romantiků, milovníků a krasavců a najednou vyfasoval roli čerta, kterému nebude chybět škodolibost, potutelnost, kus dobrého srdce a rohy. A to hned dvoje.

„Jedny budou velké a jedny malé. Velké mám na nebi a v pekle, a malé mám pro pobyt na zemi. Ta věc bude kouzelná, je tam spousta triků, kouzel a efektů, krásné kostýmů a hudba Ondry Brzobohatého je neuvěřitelná. A v režii Martina Čičváka to bude jedno z představení, na které se budou lidi rádi vracet,“ uvedl Marek Lambora, představitel čerta Uriáše v chystaném muzikálu Anděl Páně v Hudebním divadle Karlín.

Herec přiznal, že by roli Uriáše za anděla Petronela nevyměnil. Prý s poťouchlým čertem mají hodně společného. „Rádi oba „zlobíme“ lidi. Dost často si dělám z kolegů a lidí okolo legraci. Myslím si, že to k životu patří a uspokojuje mě to. To máme s Uriášem podobné. Nechtěl bych se pasovat do role anděla,“ smál se Marek Lambora, který se spolu s ostatními protagonisty představili v divadelních kostýmech od Lindy Boráros..

Přestože je Marek Lambora činoherec, v muzikálu Anděl Páně má zpívané party. „Je to zajímavé být v jednom představení s profíky muzikálovými herci, kteří opravdu geniálně zpívají, můžu se od nich učit,“ skromně podotkl ke svému pěveckému umění herec. Pomohla mu představitelka Panny Marie Veronika Khek Kubařová: „Marek zpívá bezvadně.“

Pohádku viděl Marek několikrát a z Dvořákova Uriáše si nic nebere. „Muzikál není kopie filmu, ani by se to nedalo. Představení bude úplně jiné, ale zároveň napsané s respektem a úctou k filmové předloze.“

Muzikál Anděl Páně bude mít slavnostní premiéru v Hudebním divadle Karlín ve čtvrtek 26. října 2023.

Námět a libreto: Lucie Konášová. Hudba a texty: Ondřej G. Brzobohatý. Režie: Martin Čičvák.  Choreografie: Ivana Hannichová.

Osoby a obsazení: Petronel: Ondřej Rychlý, Filip Hořejš. Uriáš: Marek Lambora, Jan Sklenář. Dorotka: Kateřina Marie Fialová, Daňhelová Kristýna, Ines Ben Ahmed. Pán Bůh / Rychtář: Jiří Korn. Hrabě: Lukáš Janota, Roman Tomeš. Správce: Viktor Javořík, Petr Vaněk. Klíčnice: Anna Fialová, Karolína Vágnerová. Panna Marie: Veronika Khek Kubařová, Radka Coufalová. Ježíšek: Filip Procházka, Tobiáš Skružný, Prokop Křenek.