13. komnatou Bohouše Josefa je srdeční kolaps. Hodiny na operačním sále mu změnily život
Zdroj: herminapress

13. komnatou Bohouše Josefa je srdeční kolaps. Hodiny na operačním sále mu změnily život

Vytvořeno dne 11.05.2022

Rodilý Plzeňák Bohouš Josef (*3. 2. 1962) je muzikálový zpěvák a zakladatel i frontman bývalé skupiny Burma Jones, založené v Plzni v roce 1990. Vystupoval takřka ve všech slavných českých muzikálech, početně překročily dvacítku.

Účinkoval např. v Jesus Christ Superstar, Galileovi, Třech mušketýrech, Katu Mydlářovi, Hamletovi, Kleopatře, Krysařovi, Bonnie a Clyde, Muži se železnou maskou aj. Je hlavním tvůrcem muzikálu Mona Lisa. V současné době hraje mimo jiné ve dvou svých kapelách: Bohouš Josef & Burma a Divokej proud.

Třináctou komnatou Bohouše Josefa je srdeční kolaps, kvůli němuž se ocitl v ohrožení života. Před více než dvěma lety těsně před začátkem muzikálu Tři mušketýři, kde měl vystoupit v roli kardinála Richelieu, zkolaboval. Režisér představení Libor Vaculík, který se přišel podívat na představení, ho musel neprodleně odvézt do Motolské nemocnice. Tam si Bohouš pobyl dva dny, než ho převezli do IKEMu, kde podstoupil operaci. Tým lékařů vedl profesor Jan Pirk. Bohoušovi voperovali čtyři bypassy. Zákrok při mimotělním oběhu trval sedm hodin. Bohouš si po probuzení z anestezie uvědomil, že jeho život visel na vlásku.

Začal ho tedy zásadně měnit. Následkem operace razantně zhubl, a proto se rozhodl daleko disciplinovaněji o sebe pečovat a zdravě jíst. Přestal kouřit a začal intenzivně a pravidelně chodit. Denně nachodí kilometry. Například za letošní březen má na svém kontě 360 kilometrů. Střídavě žije v bytě v Praze a v domě své manželky v Brně, chodí na procházky se psem a už se těší, až se bude moci vrátit na divadelní prkna, na nichž se opět rozezní muzikály a koncerty.

13. komnatu Bohouše Josefa diváci uvidí ve středu 11. května od 21:35 na ČT1.