Pyšná Ester Ledecká. Její děda získal titul Trenér objevitel
Zdroj: Český olympijský výbor

Pyšná Ester Ledecká. Její děda získal titul Trenér objevitel

Vytvořeno dne 12.05.2022

 

Že je jeho ocenění zasloužené musel stvrdit silou, konkrétně pákou s hercem Hynkem Čermákem v rámci epilogu představení Ucpanej systém Dejvického divadla. Právě tam totiž netradičně proběhlo udílení cen Trenér roku 2021. Anketu České trenérské akademie, jež je součástí Českého olympijského výboru, po dvou letech znovu vládl Petr Lacina, kouč dvojnásobného olympijského šampiona v judu Lukáše Krpálka. V kategorii kolektivních sportů zvítězil trenér českých basketbalistů Ronen Ginzburg.

Trenérem objevitelem se stala hokejová legenda Jan Klapáč, dvojnásobný olympijský medailista a také děda alpské lyžařky a snowboardistky Ester Ledecké, trojnásobné olympijské vítězky. Síň slávy se rozrostla o čtyři osobnosti.

Jeho pokora je až odzbrojující. „V podstatě bylo laskavostí rodičů, že nám vnoučata nechali na chalupě a my jsme s nimi mohli trávit čas,“ říkal Jan Klapáč, někdejší hokejový mistr světa a dvojnásobný olympijský medailista, a rovněž děda Ester Ledecké. „Chtěl jsem, aby se děti rozvíjely harmonicky a měly radost ze sportu. Dělal jsem s nimi všechno - od trampolín po fotbálek. Dbal jsem třeba i na to, aby se Ester naučila prohrávat. Nebyl tam tlak na výkon a ona měla jedinou starost: jestli jí z pod helmy vlajou vlásky.“

Ledecká, která ho na pódium doprovodila, se smíchem dodala: „To mám dodnes, ale to neznamená, že bych nebyla soutěživá.“ Kategorie Trenér Objevitel se vyhlašuje od roku 2013 a vyhledává první trenéry aktuálních osobností českého sportu.

Do síně slávy přibyla další čtyři velká jména. Byli do ní uvedeni Rudolf Černý (atletika), Svatopluk Žáček (box), Petr Topiarz (jachting) a in memoriam Zdeněk Sláma (ragby). Největší úspěchy sbíral Rudolf Černý s oštěpařkou Barborou Špotákovou, kterou dovedl ke dvěma titulům mistryně světa, olympijskému zlatu a bronzu i světovému rekordu. Pětkrát ovládl anketu Českého atletického svazu „Atlet roku“ v kategorii trenér roku.

 

 

 

Default User Image
Zdeněk, 14.05.2022 09:06
Klapáč a bratři Holíkové. Dukla Jihlava a reprezentace. 1972 mistři světa v Praze.