Zedníček, Paulová, Polívka, Táborský: Stará garda natáčí nový seriál Pálava
Zdroj: herminapress

Zedníček, Paulová, Polívka, Táborský: Stará garda natáčí nový seriál Pálava

Vytvořeno dne 22.07.2022

 

Je více méně štěstím producentů dát dohromady hvězdnou sestavu herců, pro ten který film či seriál. Novému seriálu Pálava se to povedlo nadmíru. Stará herecká garda pánové Zedníček, Polívka, Táborský, kterou zdobí půvabná Jana Paulová, jsou předzvěstí dobré zábavy. Zdárně jim pak sekunduje mladší a juniorská herecká generace příkladně Michal Isteník, Patrik Děrgel, Pavla Dostálová, Jiří Panzner nebo Denisa Nesvačilová.

Celý příběh startuje ve chvíli, kdy parta kamarádů z vysoké školy, přijela na Pálavu splnit přání svého kamaráda Štístka. Jakmile okusí sklenku vína, přihodí se, že z dvoudenní návštěvy se stává nová etapa života.

Pět kamarádů díky náhodě a starému kamarádovi zůstane na Pálavě místo dvou dnů na neurčito, a tím začíná jejich životní dobrodružství. Burzovní makléř Jaromír Kerndl (Patrik Děrgel), fyzioterapeutka Ája (Denisa Nesvačilová), svérázný flegmatik Michal (Michal Isteník), knihkupec Filip Kořínek (Jiří Panzner) a podnikatelka Iveta (Pavla Dostálová) si uvědomí, že odpočinek je stejně důležitý jako tvrdá práce. A že tyhle dvě věci musí vždycky zůstat v rovnováze, přesně vyvážené jako chuť lahodného vína. Pálava tak ukáže, že možná nastal čas pro životní změnu.

Na Pálavu přijíždí partička kamarádů, bývalých spolubydlících z vysokoškolské koleje, kteří se tu každých pět let pravidelně schází, aby zavzpomínali na staré časy. V průběhu večera se pětice odtrhne od zbytku party, protože se spoustou z nich už si po letech nemají co říct. Toulají se vsí, až narazí na otevřený sklípek, kde jim je poskytnut azyl. Tam všichni pochopí, proč Michal přivezl zvláštní květináč se sazenicí slivoně, který nosí všude s sebou. Michal totiž přijel na Pálavu splnit Štístkovo poslední přání. Zemina v květináči je smíšena s jeho popelem, a tak ho tu chce vysadit na nějakém pěkném místě, přesně jak si Štístko přál. Za pár let se z něj bude pálit slivovice, a on tak bude žít věčně. Před samotným vysazením slivoně se rozhodnou užít si s kamarádem poslední večírek. Avšak víno s nimi udělá své, a tak se tento záměr promění v nezapomenutelné dvoudenní dobrodružství. Ostatní svůj odjezd pouze o den odkládají, a ještě netuší, že tak nečiní naposledy a z celé pětice se postupně stanou „Novopálavští“.

Ve dvanácti epizodách prožijí nevídané dobrodružství, podívají se na život z jiné perspektivy, okusí novou práci, když někteří z nich začnou brigádničit ve vinařství nedaleko Křetic, a tím se prolnou jejich osudy se starousedlíky ze seriálu Vinaři.

Diváci se mohou těšit na Bolka Polívku, Pavla Zedníčka, Jaromíra Dulavu, Tomáše Matonohu, Miroslava Táborského, Janu Krausovou, Janu Paulovou, Roberta Jaškówa, Jana Brožka, Terezu Kostkovou, Hanu Holišovou, Pavla Nečase a další.