Zemřela legenda české hudební scény František Nedvěd. Před smrtí se s bratrem Janem udobřil
Zdroj: herminapress

Zemřela legenda české hudební scény František Nedvěd. Před smrtí se s bratrem Janem udobřil

Vytvořeno dne 19.07.2021

„S hlubokým zármutkem a těžkým srdcem oznamujeme, že nás dnes (18.7.2021) ve večerních hodinách opustil náš milovaný táta František Nedvěd (+73),“ napsal v neděli večer na sociálních sítích syn František Nedvěd ml.

František Nedvěd muzikant, skladatel a kytarista byl o rok mladší než bratr Jan Nedvěd (74) a svého času byli nejpopulárnější „folkaři“ v tehdejším Československu. Když pak v roce 1974 založili skupinu Brontosauři, kde tvořili ústřední duo, staly na jejich gramofonové desky mnoha hodinové fronty. Zároveň pak vystupovali se skupinou Spiritual kvintet.

Legenda české hudební scény František Nedvěd se v poslední době potýkal s rakovinou plic. Ještě před několika týdny se zdálo, že léčba byla úspěšná. Leč opak byl pravdou. „Minulý týden v neděli jsem ho odvážel. V pátek jsme hráli v Olomouci. V sobotu vstal a byl ještě v pořádku, ale  k večeru začal být unavený a ospalý. Říkal jsem si, že je to následkem koncertu, ale v neděli začal spát už pořád, tak jsem ho odvezl do nemocnice. Byl celý dehydrovaný,“ uvedl pro web Život v Česku syn Vojta Nedvěd.

Bratři Nedvědové se před mnoha lety rozhádali. Nestýkali se a nekomunikovali spolu. Před nedávnem se však usmířili.