Zpěvačka Olga Lounová jede Dakar autem snů. Stačilo málo a seděla by doma
Zdroj: herminapress

Zpěvačka Olga Lounová jede Dakar autem snů. Stačilo málo a seděla by doma

Vytvořeno dne 05.11.2021

Zpěvačka a milovnice rychlých kol Olga Lounová je ve stavu nejvyšší pohotovosti. Začátkem příštího roku pojede poprvé Rallye Dakar, kde usedne vedle jezdce Martina Čábely jako navigátor. Nově představila auto, s kterým závod absolvují. Stačilo však málo a Olga seděla doma.

„Původně jsme měli jet Matrou Murenou, což je francouzská klasika. Kvůli covidu jsme ale některé díly nesehnali a už to vypadalo, že nikam nepojedeme. Jako zázrakem máme nakonec tohle auto. Je to Mercedes G 500 v automatu, což je pro automobilové závody docela psycho, ale je upravený na závodění,“ v kostce charakterizovala auto závodnice Olga Lounová, která ale na silnice závodění netahá a přísně dodržuje pravidla silničního provozu. Občas se jí ale pokuta nevyhne. „Pokuta mně neminula, byla za rychlost. Ale jinak se považuji za dobrou, opatrnou a hodně pozornou řidičku. Naučila jsem se udržovat rozestup mezi auty, to mě často zachrání od bouračky. Mám totiž čas reagovat na dění na silnici. Čechy považuji za dobré řidiče, akorát vím, že ženy moc nekoukají do zpětného zrcátka a chlapi zase nedodržují vzdálenost mezi auty. Blikají, tlačí se, jsou občas agresivní. Teď mám jednu špatnou zkušenost. Můj fanoušek šel v noci z mého koncertu po silnici, neosvětlený, neoznačený a srazilo ho auto. Nebyl ve tmě vidět! I na to chci upozornit,“ uvedla Olga.

Auťáky a závoděním je posedlá celá rodina Olgy Lounové. „Můj brácha Daniel Pytloun skončil letos jako Vicemistr Evropy v buginách a sestra Eliška jela poprvé Evropu a celkově dojela sedmá. Na to, že je bráchovi 16 a Elišce 14 let, tak dobrý.“

To motocyklový závodník Michal Engel se zotavuje po zlomenině klíční kosti, kterou si nedávno odvezl z Marocké rallye a dělá vše proto, aby se mohl postavit na start Dakaru. „Na Dakar si věřím, protože bez té důvěry by to nešlo. Ale bude to těžké se soustředit na přípravu. Chodím intenzivně v Praze na jednu kliniku a tam mne dávají do kupy a začal jsem chodit do posilovny. Největší respekt mám z celého Dakaru, pojedu ho po osmé, ale v úplně jiné kategorii, než jsem jezdil doposud. A to je výzva.“

Pro milovníky motosportu přidáváme ještě parametry auta, s kterým Olga Lounová pojede Rallye Dakar: Mercedes Benz G 500 4x4 Rallye, automat, rok výroby 1989, pětilitrový osmiválec V8, výkon 300 koní, váha 2000 kg, objem nádrže: 150 l + 2x 20 litrové kanystry v záloze. Spotřeba 35 až 40 l/100km Maximální rychlost auta zatím ještě nemají změřenou, ale počítají tak kolem 150-160km/h.