Zpěvák Petr Kutheil si našetřil na miminko. Co všechno kvůli němu musel oželet?

Zpěvák Petr Kutheil si našetřil na miminko. Co všechno kvůli němu musel oželet?

Vytvořeno dne 29.06.2020
 

Hodně dlouho musel šetřit zpěvák Petr Kutheil, aby nakonec zafinišoval a dodělal poslední písničku své první sólové desky. Alba, které si sám zafinancoval. Hodně pracoval, vzdal se dovolených a vydělané penízky poctivě vkládal do písniček a klipů své vytoužené desky.

Video soubor

„Myslel jsem si, že peníze naspořené z projektů, v kterých vystupuji, budu mít pohromadě dřív. Ale koronavirová přestávka mi udělala čáru přes rozpočet,“ vysvětlil zpěvák, proč nemá peněz nazbyt. Velikou oporu má v přítelkyni, tanečnici Markétě Šandové. „Markéta to se mnou všechno sdílí a prožívá. Desku připravuji už delší dobu a za tu dobu jsme si odpustili nějaké ty dovolené a další kratochvíle. Mně to ale nevadí, já budu mít konečně svoje hudební miminko a každý zpěvák potřebuje mít svojí desku.“

"Ve studiu to s Petrem Kolářem dáme dohromady. Kdo není muzikant, tak nechápe, jakou zažívám radost a euforii z té hudby."

Petr Kutheil

Na novém albu bude mimo jiné také krásný duet s Bárou Basikovou a nyní ve studiu Jiřího Vidasova vznikal společný duet s dalším Kutheilovým vzorem, rockerem Petrem Kolářem.

„Měl jsem sen, že bych rád oslovil mého oblíbeného zpěváka, s kterým jsem, v mých sedmnácti letech, hrál v muzikálu Galileo a byl to můj velký vzor. Až jsem se osmělil a v mých 38 letech jsem ho oslovil,“ uvedl Petr Kutheil a Petr Kolář jen dodal: „Přestože Péťovi bylo tenkrát 17 a mne tedy o něco víc, „sedli“ jsme si. Petr je talent a přístup k hudbě a to, že ji dělá srdcem, máme společné. A že je mu nyní 38 a mně 53, je úplně jedno. Společný jmenovatel je ta písnička. Jsem rád, že mi cinkl, taky mohl cinknout někomu jinému,“ smál se Petr Kolář a dodal: „Písnička Markéta je krásný příběh, který napsal Vašek Kopta. Taky výborný kluk, který také leccos prožil, tak ví, o čem píše.“  

Oba pánové mají v plánu ještě k Markétě natočit videoklip a pak teprve Petr Kutheil album pokřtí. „Křest chystám, to je jasné. S kapelou, hosty… Dělám to všechno sám a jenom dát dohromady tolik lidí v jeden den je strašlivá práce. Chci to setkání lidí udělat hodně hezké. Víc neprozradím.“ S čím se ale Petr Kutheil vůbec netajil je, že na křtu nebudou chybět dva hlavní kmotři Bára Basiková a Petr Kolář.