Zpěvák Petr Kutheil si našetřil na miminko. Co všechno kvůli němu musel oželet?
Zdroj: herminapress

Zpěvák Petr Kutheil si našetřil na miminko. Co všechno kvůli němu musel oželet?

Vytvořeno dne 29.06.2020

Hodně dlouho musel šetřit zpěvák Petr Kutheil, aby nakonec zafinišoval a dodělal poslední písničku své první sólové desky. Alba, které si sám zafinancoval. Hodně pracoval, vzdal se dovolených a vydělané penízky poctivě vkládal do písniček a klipů své vytoužené desky.

Video soubor

„Myslel jsem si, že peníze naspořené z projektů, v kterých vystupuji, budu mít pohromadě dřív. Ale koronavirová přestávka mi udělala čáru přes rozpočet,“ vysvětlil zpěvák, proč nemá peněz nazbyt. Velikou oporu má v přítelkyni, tanečnici Markétě Šandové. „Markéta to se mnou všechno sdílí a prožívá. Desku připravuji už delší dobu a za tu dobu jsme si odpustili nějaké ty dovolené a další kratochvíle. Mně to ale nevadí, já budu mít konečně svoje hudební miminko a každý zpěvák potřebuje mít svojí desku.“

"Ve studiu to s Petrem Kolářem dáme dohromady. Kdo není muzikant, tak nechápe, jakou zažívám radost a euforii z té hudby."

Petr Kutheil

Na novém albu bude mimo jiné také krásný duet s Bárou Basikovou a nyní ve studiu Jiřího Vidasova vznikal společný duet s dalším Kutheilovým vzorem, rockerem Petrem Kolářem.

„Měl jsem sen, že bych rád oslovil mého oblíbeného zpěváka, s kterým jsem, v mých sedmnácti letech, hrál v muzikálu Galileo a byl to můj velký vzor. Až jsem se osmělil a v mých 38 letech jsem ho oslovil,“ uvedl Petr Kutheil a Petr Kolář jen dodal: „Přestože Péťovi bylo tenkrát 17 a mne tedy o něco víc, „sedli“ jsme si. Petr je talent a přístup k hudbě a to, že ji dělá srdcem, máme společné. A že je mu nyní 38 a mně 53, je úplně jedno. Společný jmenovatel je ta písnička. Jsem rád, že mi cinkl, taky mohl cinknout někomu jinému,“ smál se Petr Kolář a dodal: „Písnička Markéta je krásný příběh, který napsal Vašek Kopta. Taky výborný kluk, který také leccos prožil, tak ví, o čem píše.“  

Oba pánové mají v plánu ještě k Markétě natočit videoklip a pak teprve Petr Kutheil album pokřtí. „Křest chystám, to je jasné. S kapelou, hosty… Dělám to všechno sám a jenom dát dohromady tolik lidí v jeden den je strašlivá práce. Chci to setkání lidí udělat hodně hezké. Víc neprozradím.“ S čím se ale Petr Kutheil vůbec netajil je, že na křtu nebudou chybět dva hlavní kmotři Bára Basiková a Petr Kolář.