Kostýmy z pohádky Tajemství staré bambitky ozdobí dva známé zámky
Zdroj: Fairytale Production

Kostýmy z pohádky Tajemství staré bambitky ozdobí dva známé zámky

Vytvořeno dne 11.05.2022

Pokračování úspěšné pohádky Tajemství staré bambitky s pořadovým číslem 2, se v roce 2021 natáčelo také na hradě a zámku v Jindřichově Hradci a na zámku v Mníšku pod Brdy.

Velký úspěch u diváků sklízí nejen pohádkový příběh, ale i krásné kostýmy hlavních postav, které navrhovala kostýmní výtvarnice Alena Schäferová. A právě ty si od 1. května můžete prohlédnout přímo ve vybraných interiérech zámku v Jindřichově Hradci. Další série kostýmů a rekvizit bude vystavena na zámku v Mníšku pod Brdy od 1. července. Na obou místech mají návštěvníci možnost vrátit se do atmosféry pohádky.

Celkem budou vystaveny desítky kostýmů oblíbených českých herců, kteří v daných prostorách obou zámků natáčeli své scény. Najdete tak šaty královny Julie, kterou ztvárnila Veronika Khek Kubařová, úbory zlých rádců v podání Jiřího Lábuse a Miroslava Vladyky, ale i krále Jakuba, kterého si zahrál Tomáš Klus, nebo jeho manželky Aničky, ztvárněné Kamilou Janovičovou. Samozřejmě nebude chybět ani oděv Ondřeje Vetchého, alias loupežníka Karaby.

Výstavy potrvají celou návštěvnickou sezonu až do podzimu tohoto roku, poté se na dlouhou dobu uschovají do temperovaných skladů. Filmová pohádka Tajemství staré bambitky 2 patří k divácky nejúspěšnějším českým filmům letošního roku. Film, navazující na to nejlepší z tradice českých pohádek, si dosud našel v kinech více než 350 000 návštěvníků.