Aniž by to skupina Chinaski tušila, složila píseň pro film Prezidentka
Zdroj: Bioscop

Aniž by to skupina Chinaski tušila, složila píseň pro film Prezidentka

Vytvořeno dne 14.06.2022

Brzy do kin vstoupí snímek Prezidentka, který má jako každý správný film také svoji ústřední píseň. Tuto romantickou komedii doplnil song Dvě srdce vejpůl, který během covidu složila kapela Chinaski.

„Tvůrcům pak zapadla do filmu, to jsem moc rád,“ řekl zpěvák Michal Malátný.  „Natočit klip v kulisách Staré Prahy byl nápad režiséra Jakuba Mahdala, se kterým poslední léta spolupracujeme. Je nesmírně šikovný, máme v něj velkou důvěru, což jsem u jiných režisérů nezažil. Dáme mu písničku a necháme ho natočit, co chce. A zatím to dopadlo vždycky dobře. Že se to tady potkalo s filmem, je nádherná náhoda,“ vysvětlil zpěvák Michal Malátný.

Píseň Dvě srdce vejpůl vznikla během covidové pandemie. „S klukama jsme se scházeli, skládali a vymysleli během toho období spoustu písniček na desku. Dvě srdce vejpůl úplně nejdřív uzrály a najednou to byla píseň, která byla hotová. Byli jsme z ní nadšení,“ dodal lídr kapely Chinaski o songu, který je pro něj hodně osobní.

„Nesmírně rád chodím v noci po městě a čím to město méně znám, tím líp. Když v něm zabloudím, tak jsem šťastný. A tahle píseň je o tom, že my chlapi se někdy prostě musíme sebrat a jít, jako kdybychom měli boty toulavý. A neznamená to, že nemilujeme, že se nevrátíme, ale někdy prostě musíme někde o samotě  prožít nějaký čas, zklidnit se a srovnat si věci v hlavě,“ dodal Malátný.

Snímek Prezidentka přijde do kin už 23. června. Romantickou komedii Prezidentka režíroval Rudolf Havlík, který si přízeň diváků získal již filmem Pohádky pro Emu (2016). Do hlavních rolí obsadil zkušené a oblíbené herecké hvězdy Aňu Geislerovou a Ondřeje Vetchého.