Belgie body nepřinesla: Fraga, Staněk i Belov v poli poražených
Zdroj: Dutch Photo Agency

Belgie body nepřinesla: Fraga, Staněk i Belov v poli poražených

Vytvořeno dne 01.09.2020

Kdo ví, jak by na tom jezdci Charouz Racing System byli, kdyby součástí Velkých cen nebyla kvalifikace. Právě tam totiž končí naděje Igora Fragy, Romana Staňka a nově i Michaela Belova na solidní umístění. Jinak totiž mají poměrně slušnou rychlost, dostat se ale alespoň na dohled bodům je ve třicetičlenném startovním poli prakticky nemožné.Soustředit se na kvalifikaci a konečně zajet takový čas, který by znamenal dobrou výchozí pozici do hlavního závodu na okruhu ve Spa. Takový byl cíl Fragy, Staňka i Belova, který se k týmu připojil na poslední chvíli. Bohužel realita byla odlišná a v podstatě kopírovala všechna dosavadní vystoupení s výjimkou desátého kvalifikačního času Romana Staňka z Rakouska. Nejlepší byl osmnáctý Brazilec Fraga, český talent si vyjel čtyřiadvacátou pozici a Rus Belov skončil v bariéře.

Na body to tedy bylo v sobotu zase hodně daleko. Všichni tři piloti se snažili, to jim nelze upřít.

Vyhnuli se kolizím a zejména Belov udělal velmi zajímavý progres směrem kupředu, když do cíle dojel dvacátý. O příčku před ním skončil Fraga, Staněk viděl šachovnicový prapor jako čtyřiadvacátý. Shrnuto a podtrženo, žádná sláva. A samozřejmě také v podstatě nulové vyhlídky na body do nedělního sprintu.

V neděli jakoby se zdravě naštval Roman Staněk. Nováček (stejně jako týmoví kolegové) ve formuli 3 se nenápadně prokousával kupředu a nakonec z toho bylo devatenácté místo. Naopak se bohužel kvůli technickým problémům propadl Belov a ze závodu nakonec odstoupil. Spokojený nemohl být ani Fraga se sedmadvacátou pozicí, i jeho však zbrzdily technické nedokonalosti. Nezbývá než doufat, že za týden na slavném okruhu v Monze to už konečně bude lepší.

Antonín Charouz, majitel stáje, řekl: „Bez lepší kvalifikace nemůžeme čekat útok na bodované příčky. Stále na tom pracujeme, zatím se nám ale nepovedlo najít ideální řešení. Všichni tři jezdci se v závodech snaží, většinou se také posouvají dopředu. Ale pilotů je ve startovním poli hodně, těžko pak čekat zázraky.“