Český film s Karlem Rodenem míří na divadelní prkna. Spolupráci si připisuje Václav Kopta!
Zdroj: herminapress

Český film s Karlem Rodenem míří na divadelní prkna. Spolupráci si připisuje Václav Kopta!

Vytvořeno dne 26.02.2024

Karel Roden a Danica Jurčová byli v roce 2007 hlavními hrdiny úspěšného filmu Bestiář, který Irena Pavlásková natočila podle knižní předlohy Báry Nesvadbové. Nyní jeho jevištní podoba s příběhem plným zvratů, smíchu a možná i slz míří do divadel!

Jde o novou hudební love story s hudbou Petra Maláska a texty Václava Kopty a na jevišti s živou kapelou i tanečníky. Režie se ujal Roman Štolpa.

„Staňte se součástí tohoto hudebně-dramatického zážitku, který vám ukáže, že láska může mít mnoho podob a nechte se unést příběhem, kde se hudba stává hlasem srdce,“ podotýká režisér Bestiáře Roman Štolpa. „Dosavadní zkoušení jde výborně, je to skvělá parta lidí, myslím si, že jsme vybrali velmi dobře.“

Roman Štolpa si spolu s producentem projektu do hlavních rolí vybrali ostřílená herecká i pěvecká jména: Ivana Korolová/Aneta Vrzalová, Tereza Rychlá/Šárka Vaňková, Peter Pecha/Tomáš Novotný, Petr Buchta/Dominik Port, Zbyněk Fric/Tomáš Dastlík, Radek Zima/Braňo Polák, Igor Bareš/Jarmil Škvrna.

Smysly diváků pohladí 15 originálních písní od mistra kláves Petr Maláska, jehož melodie jsou doplněny verši z pera Václava Kopty. Tyto hudební klenoty budou průvodcem příběhem plným zvratů, smíchu a možná i slz. Kromě herců a zpěváků budou na jevišti také tanečníci a živá kapela.

Premiéra se uskuteční 3. 4. 2024 v Divadle U Hasičů. Kromě Prahy se bude představení hrát po celé ČR.