Český slavík bude velkolepý. Ceny předají Roden, Bohdalová i Ledecká
Zdroj: TV Nova

Český slavík bude velkolepý. Ceny předají Roden, Bohdalová i Ledecká

Vytvořeno dne 10.11.2022

Velkým openingovým číslem začne v sobotu 12. listopadu ve 20:20 na TV Nova předávaní nejprestižnějších hudebních cen Český slavík. V přímém přenosu se diváci mohou těšit na řadu hudebních vystoupení a předávání ocenění nejpopulárnějším osobnostem české pop music. Ceny jim odevzdají další velké a populární osobnosti, například Jiřina Bohdalová, Karel Roden nebo Ester Ledecká. Šedesátiletou historii ankety připomenou Karel Vágner, Michael Kocáb nebo Peter Nagy.

Video soubor

Zdroj: TV Nova

„Pepe Majeský mi zavolal, že by chtěl složit písničku ve stylu Tony Awards, a já si uvědomil, že by mě to bavilo. Úvod do každého přímého přenosu je zásadní,“ říká autor úvodní písničky Ondřej G. Brzobohatý. „Budeme mít velikej opening. Rozhodli jsme se konečně začínat opravdu ve velkém stylu. Natočili jsme klip, který by se měl prolnout do Fóra Karlín,“ popisuje Ondřej Sokol a Aleš Háma pokračuje: „Úkolem této úvodní písně je rozplakat všechny interprety české populární hudby, kteří budou v sobotu v sále. Myslím, že se nám to povede.“ „I kdyby se nám to nepovedlo, tak ta hudba je tak dobrá, že i když bude hrát jen ta hudba, tak to bude dobré,“ směje se Tereza Pergnerová.

Na galavečeru vystoupí hvězdy české popmusic Ewa Farna, Marek Ztracený, Mirai, Olympic, Jiří Korn, Dara Rolins, Vojtěch Dyk, Lucie s Filharmonií Hradec Králové, Vojtaano & Fast Food Orchestra a Monika Absolonová.

Diváci se ale mohou těšit na celou řadu známých osobností z různých oborů. Ceny odevzdají anebo na šedesátiletou historii ankety zavzpomínají například Leoš Mareš, Libor Bouček, Jan Koller, Jakub Štáfek, lovci z vědomostního pořadu Na lovu, Lucie Borhyová, Rey Koranteng, Daniel Hůlka, Dalibor Janda, Ben Cristovao, Peter Dvorský, Eva Urbanová. Mnoho známých tváří bude sedět tradičně i v publiku. „Český slavík jsou prestižní ceny a slavičí jubileum si zaslouží velkolepou oslavu. Jsem rád, že se nám podařilo pozvat největší osobnosti nejen z kulturního světa. Velmi si vážím toho, že přijdou olympijští vítězové Bára Špotáková a Ester Ledecká, herecké legendy Jiřina Bohdalová nebo Karel Roden a vlastně každý, kdo na Slavíku vystoupí, patří ke špičce ve svém oboru,“ prozrazuje kreativní producent a režisér Pepe Majeský.

Při sledování přímého přenosu se diváci TV Nova dozví, kdo zvítězí v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Hudební skupina, Hip Hop a Rap, a také kdo se stanem Objevem roku a kdo vstoupí jako první do Síně slávy. Do ankety přišlo rekordních 2 110 364 hlasů. „Udělalo mi velkou radost, že se Nova takhle pustila do Slavíka a vyburcovala lidi. Více než dva miliony hlasů, to je neuvěřitelné číslo,“ říká Aleš Háma a Ondřej Sokol pokračuje: Je pravda, že Aleš se mnou poslední tři týdny nemluvil. Předpokládám, že byl zavřenej doma a hlasoval. Všechny jeho identity se ale podařilo odhalit, a tak Hamleti zase nezabodovali.“

Oba vtipní moderátoři provedou slavnostním večerem. Doplní je Tereza Pergnerová ve speciální backstage room, která vyroste v blízkosti Fóra Karlín.

Zdroj: TV Nova