Christopher Lambert vzpomněl v Praze na natáčení Highlandera. Tekla krev a musel do nemocnice
Zdroj: herminapress

Christopher Lambert vzpomněl v Praze na natáčení Highlandera. Tekla krev a musel do nemocnice

Vytvořeno dne 25.04.2022

Herec Christopher Lambert se rozpovídal o neslavném okamžiku v jeho nejslavnější filmové roli Connora MacLeoda, v kultovním dobrodružném fantasy snímku Highlander z roku 1986.

„Čtyři měsíce jsem se učil ovládat boj s mečem. Začínal jsem s umělým mečem, poté s dřevěným a nakonec s kovovým. Přímo na place jsme měli bojovou scénu, kaskadér mi rozřízl palec a mečem zajel pod nehet. Krve bylo docela dost a mě museli odvést do nemocnice na šití. V průběhu natáčení švy pořád praskaly a z ruky mi tekla krev. Dokonce za mnou přijel i doktor, který mi ránu šil přímo na místě natáčení,“ zavzpomínal Lambert před stovkami lidí na pražském Comic-conu, kde byl nejznámějším zahraničním hostem.

Také se rozpovídal o hereckém kolegovi Seanu Connerym, se kterým si ve filmu zahrál. „Já jsem se od něj, co se týče herectví, nic nenaučil. Byl hodně vytížený a natáčení mu trvalo ani ne týden. Bylo to tedy dost rychlé. Jediné s čím mi pomáhal, byla skotská angličtina. On jako Skot mi do toho mohl hodně mluvit.“

Ke konci si vzpomněl i na jeho další slavné filmy jako byl Tarzan, Mortal Kombat nebo seriál Námořní vyšetřovací služba L.A.