Činoherní klub vstupuje do nové sezóny s novým uměleckým šéfem a výhledem na čtyři premiéry
Zdroj: herminapress

Činoherní klub vstupuje do nové sezóny s novým uměleckým šéfem a výhledem na čtyři premiéry

Vytvořeno dne 02.09.2020

 

Činoherní klub čeká od září nová divadelní sezóna, která slibuje i nové začátky. Role uměleckého šéfa se ujímá Martin Finger, který v divadle působí v hereckém souboru 8 let. Jako umělecký šéf chce navázat na tradici této scény a být v užším kontaktu s diváky. Na sezónu jsou nachystány hned čtyři premiéry, z toho jedna česká a jedna světová - drama Equus Petera Shaffera, dramatizace románu Takise Würgera Stella, komedie Ošklivec Maria von Mayenburga a Linda Vista Tracyho Lettse.

Role uměleckého šéfa se ujímá Martin Finger.

Martin Finger novou sezonu a svou novou funkci přibližuje slovy: “Sezóna 2020/21 je v našem divadle v mnoha ohledech plná změn. Jako nový umělecký šéf jsem ji se svým týmem připravil s vědomím, že navazovat na tradici Činoherního klubu je nelehký úkol. Ale já se na něj těším. Co diváky čeká? Mohou se těšit na čtyři premiéry, z toho jednu českou a jednu světovou. S novou energií přijdou režiséi Tomáš Loužný a Braňo Holiček. Dalších dvou inscenací se ujmou Ondřej Sokol a Martin Čičvák, kteří jsou s Činoherním klubem spjatí mnoho let. Na jevišti diváci uvidí herecké tváře, na které jsou zvyklí. Zahrají si zde ale také herci, pro které bude účinkování u nás premiérou. Nové inscenace a noví tvůrci nebudou přicházet, aby ty stávající vytlačovali, ale aby si našli místo po jejich boku. Většina inscenací zůstává na repertoáru a my je budeme dál hrát. Zároveň nás čeká pár derniér.”

Na sezónu jsou nachystány hned čtyři premiéry.

První premiérou bude 24. září drama Petera Shaffera Equus v režii Martina Čičváka, v novém překladu Pavla Dominika, s Pavlem Kikinčukem, Ondřejem Rychlým, Janem Sklenářem, Lenkou Skopalovou, Ladou Jelínkovou a Annou Kameníkovou.

Adaptaci románu Takise Würgera Stella, která vychází z českého překladu Ivy Procházkové pro nakladatelství Host, připravuje pro Činoherní klub dramaturg Karel František Tománek ve spolupráci s režisérem Tomášem Loužným a s herci Barborou Bočkovou, Vojtěchem Hrabákem, Janem Hájkem, Lucií Žáčkovou, Vladimírem Kratinou a Pavlem Kikinčukem. Světovou premiéru bude mít inscenace v prosinci 2020.

Premiéra inscenace Ošklivec proběhne na přelomu února a března 2021 v režii Braňa Holička. V titulní roli diváci uvidí Vojtu Kotka, v dalších rolích Václava Šandu, Martu Dancingerovou a Martina Fingera.

Inscenaci hry Linda Vista uvede Činoherní klub v překladu Jitky Sloupové v dubnu 2021 v české premiéře. V režii Ondřeje Sokola se představí Vasil Fridrich, Sandra Černodrinská, Lucie Žáčková, Markéta Stehlíková, Dalibor Gondík, Ondřej Malý a další.