Dárek pod stromeček: Orangutaní miminko je kluk
Zdroj: Zoo Praha

Dárek pod stromeček: Orangutaní miminko je kluk

Vytvořeno dne 03.12.2020

V internetovém přímém přenosu včera Zoo Praha odvysílala hodinový program, který vyvrcholil rozsvícením vánočního stromu. Ještě předtím však udělila svá tradiční ocenění: Malého, Divokého a Velkého Richarda.

Malého Richarda obdržely z rukou ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka studentky Trojského gymnázia Tereza a Barbora Tomáškovy. Ty iniciovaly uspořádání benefičního koncertu na podporu sbírky Zoo Praha „Pomoc pro Austrálii“. Staly se tak reprezentantkami mnoha školních kolektivů, které usilovaly o pomoc australské fauně.

Divokého Richarda předal náměstek primátora Petr Hlubuček zástupcům společnosti Bushman, která dlouhodobě spolupracuje se Zoo Praha a podílí se i na jejím fundraisingu. V době jarní karantény jí také pomohla zabezpečit ochranné pomůcky – roušky, masky a respirátory – pro zaměstnance.

Velkého Richarda pak od Miroslava Bobka převzal výkonný ředitel obchodu České televize Hynek Chudárek.

„Podnětem pro udělení našeho nejvýznamnějšího ocenění České televizi byla její podpora naší australské sbírky, díky níž se vybralo téměř 23 milionů korun,“ uvedl Miroslav Bobek. „Přihlédli jsme však také k tomu, že ČT dlouhodobě informuje o aktivitách zoologických zahrad a pomáhá naplňovat jejich poslání.“

Během přímého přenosu ředitel Zoo Praha také zveřejnil informaci, že orangutaní mládě narozené 17. listopadu je sameček. Zoo Praha se znovu otevírá 3. 12. 2020 v devět hodin.