Máme se na co těšit! Milan Ondrík a Hynek Čermák v thrilleru Stínohra
Zdroj: Hangar Films/Julie Vrábelová

Máme se na co těšit! Milan Ondrík a Hynek Čermák v thrilleru Stínohra

Vytvořeno dne 02.12.2020

Hlavním hrdinou příběhu je Jan Kavka (Milan Ondrík). Čtyřicetiletý záchranář z malého města právě opustil manželku Evu (Dominika Morávková). V okamžiku rozchodu se Eva stane tragickou obětí zločinu. Z Jana je vdovec, který žije s vědomím, že smrt ženy nepřímo zavinil a nepřišel jí v kritické chvíli na pomoc. Útočiště před neodbytným pocitem viny nachází díky kamarádovi Michalovi (Hynek Čermák) v místním boxerském klubu. Spřátelí se s Michalovou chráněnkou Gretou (Leona Skleničková), jíž tělocvična nahrazuje nepoznanou rodinu.

Vyšetřovatel Dvořák (Vladimír Javorský), který má případ smrti Evy Kavkové na starosti, naráží na řadu podivných okolností. Ukazuje se, že pachatel, feťák Robert Stránský (Jan Jankovský) je informátorem pod ochranou vyšetřovatelky z protidrogové centrály Mudrové (Kristýna Frejová). Jan chce věřit ve spravedlnost i v to, že se dokáže s pomocí svých přátel vrátit do všedního života. Ale obava z toho, že by vrah nakonec mohl uniknout trestu, jej přivede k rozhodnutí vydat se na vlastní cestu odplaty za nečekaných okolností a s nejistým výsledkem. Najde kromě pomsty i stále nenalezené odpuštění sobě samému?

Scénář dramatického příběhu Stínohra napsala podle námětu producenta Jana Bradáče jeho žena Vendula Bradáčová.

Režisér Peter Bebjak točí jak na Slovensku, tak v Čechách, kde patří k jeho nejúspěšnějším pracím krimiseriály – např. Případy 1. oddělení nebo minisérie Herec s Janem Cinou v hlavní roli, kterou nedávno uvedla Česká televize. Film Čára mu vynesl na MFF Karlovy Vary 2017 Křišťálový globus za nejlepší režii, a jeho nejnovější film - historické drama Zpráva - bude za Slovensko usilovat o nominaci na Oscara pro nejlepší zahraniční film letošního roku. Peter Bebjak je divákům znám také jako herec, především z hlavní mužské role ve filmu Jana Hřebejka Učitelka.

Natáčení Stínohry začalo 25. listopadu 2020 a 30 natáčecích dní je rozděleno do dvou etap. Se závěrem té druhé se počítá v dubnu příštího roku a premiéra v českých i slovenských kinech je plánována na říjen 2021