Divadlo Ungelt se rozjíždí na plné pecky. Jak funguje po koronaviru?
Zdroj: herminapress

Divadlo Ungelt se rozjíždí na plné pecky. Jak funguje po koronaviru?

Vytvořeno dne 12.06.2020

 

Divadlo Ungelt, oblíbená pražská scéna se letos, a to už po patnácté, vypraví do malebného prostředí Nového Světa na pražských Hradčanech, aby divákům představilo celý svůj repertoár. Velká herecká jména tak připomenou už čtvrtstoletí od založení Ungeltu. 

Velká herecká jména tak připomenou už čtvrtstoletí od založení Ungeltu.

V uplynulých týdnech prožíval zakladatel a ředitel Ungeltu Milan Hein těžké chvíle, kdy nevěděl, zda vůbec pětadvacáté divadelní narozeniny oslaví. “Nikdo mě nepověřil, abych si otevřel soukromé divadlo, splnil jsem si sen. Od nikoho jsem proto neočekával, že mě zachrání. Bylo mi jasné, že má-li se Ungelt zachránit, musí se zachránit sám,” říká principál, jenž dokázal ke spolupráci oslovit takové osobnosti jako je František Němec, Petr Kostka, Jiří Langmajer, Tatiana Dyková, Pavel Liška a další. “Diváci nám posílají finanční dary a aktivně vstupují do dražby cenných předmětů, které divadlu na jeho záchranu darovaly osobnosti s ním spjaté. Mí kolegové pracují za nižší gáži, herci budou až do konce roku hrát za snížený honorář. Diváci a herci zachránili své divadlo,” raduje se Milan Hein.

I díky tomu tak může Letní scéna své hlediště i o nadcházejících prázdninách otevřít a na jevišti představit celý současný repertoár Ungeltu. “Uvedeme nejenom inscenace, které jsme doposud hráli s velkým úspěchem pouze v kamenné scéně, jako jsou Deštivé dny, Housle, či Skleněný strop, ale také titul, jenž vznikl právě pro prostředí hradčanského Nového Světa, tedy komedii Kdokoli může dělat cokoli podle románu Betty MacDonaldové,” prozrazuje divadelní ředitel s tím, že publikum se může těšit také na pohostinná představení Simony Stašové, či talk show Halina. “Obě dámy stály u otevření Ungeltu před pětadvaceti lety. Simona Stašová u nás už tenkrát hrála Poslední ze žhavých milenců a Halinu Pawlowskou jsem doslova přemluvil, aby se divákům představila v talk show, ze které se stal velký hit,” dodává Milan Hein a upozorňuje, že návštěvníky čekají i dvě novinky - komedie Vejšlap a Dovolená paní Josefy.

Zájem diváků, ačkoliv si všechna divadla v uplynulých týdnech zažila těžké chvíle, je velký. “Některá představení jsou už vyprodána, na jiná zbývají poslední místa. Mám z toho radost a těším se, že si letní večery po celém tom velkém blázinci, který jsme všichni zažívali, zpříjemníme dobrým divadlem,” uzavírá principál.