Eliška Bučková bude ještě krásnější. Zajistila jí to velikonoční mrskačka v Divadle Broadway
Zdroj: herminapress

Eliška Bučková bude ještě krásnější. Zajistila jí to velikonoční mrskačka v Divadle Broadway

Vytvořeno dne 04.04.2021

 

Elišku Bučkovou (31) jsme zastihli v pražském Divadle Broadway, kde za normálního stavu hraje v úspěšném muzikálu s hity Heleny Vondráčkové Kvítek mandragory. To jí ale současná situace neumožňuje, a proto se ráda sešla alespoň s pár kamarády a kolegy a užila si velikonoční workshop. Půvabná modelka bydlí již několik let v Praze, Velikonoce se chystá strávit v rodné Strážnici na Moravě.

“Musím říct, že Velikonoce opravdu miluju. Tím, že jsme věřící, tak jsou pro nás největším křesťanským svátkem, proto je prožíváme duchovně,” sdělila Eliška Bučková. “Ve čtvrtek večeříme tzv. paschu, v pátek slavíme Velký pátek - ukřižování Krista, další den obřady na Bílou sobotu. V sobotu večer nám začíná oslava vzkříšení, od neděle už končí půst a hodujeme, veselíme se,” dozvěděli jsme se dále.

“Velikonoční pondělí u nás vždy probíhalo tak, že ženy čekaly doma na koledníky - šlachače. Ti chodí po celé Strážnici a holky podle tradice mrskají. Tím, že jsem z folklorního města, nesou se oslavy ve folklorním duchu. Všichni mají na sobě krásné kroje, někteří přijedou i s hudebními nástroji, často i s koňmi a všechny holky pořádně vymrskají. Pak je vezmou do kola a spolu si zatancují a zazpívají písničky. Koledníci dostanou po kalíšku a pokračují k dalšímu domu. Někdy se třeba u nás prostřídalo 50-70 koledníků. Mám moc ráda tradice, které dodržujeme. Užijeme si zároveň hodně legrace a každoročně se mé srdíčko tetelí blahem.”

“Bohužel loni ani letos tomu tak samozřejmě nebude, protože platí kvůli epidemii zákazy navštěvování. Také letos strávím Velikonoce v rodinném kruhu. Určitě pojedu na Moravu, rodina mi v Praze moc chybí. Budeme zdobit kraslice, protože to k Velikonocům prostě patří, vyrábět různé dekorace a užijeme si tyto nejdůležitější křesťanské svátky s mými nejbližšími,” dodala závěrem Eliška. 

 

 

 

Default User Image
Anonym, 13.08.2022 15:53
Eliška je krásná a sexy takovou kočičku za partnerku mít mrdal bych ji každý den