Fotky těchto miláčků pomohou dobré věci. Jak na to?
Zdroj: Archiv Integrace 3P

Fotky těchto miláčků pomohou dobré věci. Jak na to?

Vytvořeno dne 05.12.2020

Od samotného založení nezisková organizace Integrace 3P, z.s. pracuje především na tom, aby byla pestrá programová skladba, která bude především vstřícná potřebám místních komunit, ale koronavirové časy změnily priority většiny z nás…

Do roku 2020 jsme vstoupili s optimismem s novými projekty a chutí do práce, ale svět se začal měnit… To, co dnes už víme určitě, je, že už nic nebude stejné jako před pandemií koronaviru. Naše komunitní centrum, které najdete v centru Prahy v Rybné ulici, se připravovalo nejen na nové projekty, ale i na pokračování svého kontinuálního projektu plného aktivit, jak přímo v centru, tak i venku v kulisách úžasného velkoměsta. V březnu jsme však byli nucení zavřít. Před létem se opět vše zalilo Sluncem, projekty jsme oprášili, trošku pozměnili a opět otevřeli, ale přišla další ledová sprcha a byli jsme nucení vše opět přehodnotit, neboť o slovo se přihlásily trochu jiné priority.

Byli jsme nuceni omezit společenské a motivační aktivity, v této době jsou v mnoha případech zbytné, i když opak je vlastně pravdou.

Musíme se vrátit k vážným tématům, ale neopustíme zcela ani kreativní projekty, nezrušíme ani motivační, mediální a kognitivní tréninky, jen je omezíme.  Opět poskytne prostor coworkingu, který může být pro mnohé záchranou a my s coworkingovým centrem již máme velmi dobrou zkušenosti samostatně i ze společného projektu s organizací Půjčovna 3P, z.s. která je něco jako naše starší sestra.

To vše zní moc hezky, ale kde na to vzít prostředky na činnost? Každý člen Integrace 3P, z.s. se zavázal, že odpracuje část hodin zdarma či na účet své organizace, některé služby jsou hrazené přímo klienty, avšak zvýhodněnou sazbou, věříme, že obdržíme i drobné dary, ale věříme, že některé z našich projektů nám pomohou financovat naše, tolik potřebné, aktivity.

Jedním z posledních projektů je takový pro radost i užitek a jmenuje se úplně obyčejně: „Pro dobrou věc“. Jde o prodej pohlednic, jejichž motivy získáme darem či budeme mít propůjčené zdarma. Každá pohlednice, která se dostane do prodeje, má svůj rodný list, ze kterého se můžete dozvědět, kdo je autorem snímku, jaký byl náklad, zda byl opakovaný, jaké jsou skutečné náklady na vydání, kolik dobrovolnického času bylo pohlednicím věnováno, ale hlavně jak bude použitý výtěžek. Cena jedné pohlednice je 15 Kč. Je možné je zakoupit přímo na adrese: Praha 1, Rybná 24 (vchod s výlohou přímo z ulice). Našemu centru již řadu let říkáme Kavárnička a mnozí ho znají právě pod tímto názvem.

Mezi prvními dárci je například Jan Altner, přední český fotograf, jehož vášní jsou motorky. Věnoval nám snímky štěňat a své fenky Olivky a my mu za ně velice děkujeme.