Václav Jiráček má na padouchy monopol. Teď se ukáže s Sestřičkách
Zdroj: TV Prima

Václav Jiráček má na padouchy monopol. Teď se ukáže s Sestřičkách

Vytvořeno dne 04.12.2020

Do seriálu Sestřičky vstoupila nová postava, která rozvíří klidné rubavské vody. Roli nevlastního bratra Adély Gondíkové, muže s tajemnou minulostí, tvůrci svěřili herci Václavu Jiráčkovi, kterého filmoví i televizní diváci znají z rolí vrahů a kriminálníků.

Do seriálu Sestřičky vstupuje Václav Jiráček alias Tomáš Husárek s tajemstvím. „Hraju nevlastního bratra Adély Gondíkové, tedy Míši Kratochvílové, o kterém dosud neměla ani tušení. Zjeví se tam, ale to nebude jediné překvapení, které do její rodiny vnese. Tomáš je komplikovaná osobnost, a já tyhle typy hraju rád. Přijde mi mnohem zajímavější hrát psychologicky složité charaktery, které se pohybují na hraně zákona, desatera i nepsaných pravidel,“ říká Jiráček s tím, že role padouchů jsou mu zřejmě předurčené. „Nemám odpověď na to, proč mi takové postavy filmoví a seriáloví tvůrci svěřují. Ve svém životě rozhodně takový nejsem. Naopak se snažím žít tak, abych se do situací ze scénářů nikdy nedostal,“ tvrdí.

Adéla Gondíková se coby zdravotní sestra Míša dozvídá, že jí umřel otec, s nímž se od dětství nestýkala. O tom, že na dědictví po otci jsou dva, že po světě běhá její nevlastní bratr, neměla ani zdání. „Ocitl se tady jako zjevení. Vůbec jsem netušila, že má Míša nějakého bratra. Dělali si ze mě v maskérně legraci, jestli tím tajemným bratrem nebude můj skutečný bratr Dalibor. Ale není tomu tak, a to vůbec nevadí, protože Vašek Jiráček mi bratra hraje skvěle. Známe se strašně let, ani nechci počítat kolik…“ směje se Adéla Gondíková.

To Václav Jiráček by se dopočítal. Jejich první setkání si totiž pamatuje úplně přesně. „Poznal jsem ji, když jsem byl na civilní službě v Divadle ABC, kde tehdy hrála. Poprvé jsem ji zaregistroval, když šla chodbou a zpívala si árii z Rusalky. Měsíčku na nebi… Zpívala krásně, proto si to pamatuji dodnes. Takže nevstupuji do neznáma, ale mezi přátele. S Adélou jsme teď navíc dozkoušeli divadelní komedii u Háty, takže jsme byli pracovně velmi blízko,“ dodal Jiráček s tím, že ho letité přátelství pojí i s Adéliným seriálovým manželem Petrem Vaňkem. „S Petrem jsme se potkávali už na DAMU, byl o ročník výš,“ dodal.