Vojtěch Kotek a Václav Kopta si zahrají Wericha
Zdroj: herminapress

Vojtěch Kotek a Václav Kopta si zahrají Wericha

Vytvořeno dne 04.12.2020

Tvůrci úspěšné inscenace Meda chystají novou premiéru s potenciálem události kulturního léta. Producentka a autorka Daniela Sodomová tentokrát divákům zprostředkuje nekonvenční a v mnohém objevný pohled na život Jana Wericha.  Herec, komik, klaun, spisovatel, glosátor, ale také rybář, manžel, otec, dědeček a kamarád. V režii Adély Stodolové Laštovkové si Wericha v mladším věku zahraje Vojtěch Kotek, s postupujícími léty se na jevišti v „moudrého klauna“ promění Václav Kopta.

Představení Werich bude na Letní scéně Musea Kampa uváděno od 14. června 2021.

Představení Werich o dalším významném obyvateli Kampy přirozeně navazuje na dosavadní divadelní aktivity na Letní scéně Musea Kampa.  Meda Mládková, zakladatelka Musea Kampa, byla přítelkyní Jiřího Voskovce a několik let bojovala o záchranu vily, v níž Jan Werich žil až do své smrti v roce 1980. V roce 2015 se jí podařilo ve veřejné soutěži budovu získat do pronájmu a v jejích prostorech zřídit stálou expozici V+W. Chystaná inscenace je v mnohém novátorská, například scénografie, jejímž autorem je Marek Cpin, počítá s výrazným zapojením videomappingu. Spolu s Vojtěchem Kotkem a Václavem Koptou obrazy z Werichova života na jevišti oživí také Jan Nedbal, Jan Vápeník, Berenika Kohoutová, Pavla Beretová, Matouš Ruml, Dan Šváb, Tereza Marečková, Vanda Chaloupková, Jiří Maryško a Jan Vlas.

O prázdninách se na Letní scénu Musea Kampa vrátí protagonisté oceňované inscenace Daniely Sodomové a Adély Stodolové Laštovkové Meda! Hra, která rekapituluje život světoznámé sběratelky a mecenášky umění Medy Mládkové, vznikla v roce 2019 coby dárek ke 100. narozeninám této obdivuhodné dámy. Pro velký úspěch se bude hrát opět koncem srpna a začátkem září 2021, ovšem pouze po deset večerů, takže s nákupem vstupenek v předprodeji neradno váhat. Novinkou v programu Letní scény Musea Kampa jsou hudební koncerty. Prvním potvrzeným je koncert Vlasty Redla 22. července od 19.00 hod.