Vánoční koncerty Lucie Bílé jako živák. Poslechněte si ukázku
Zdroj: Supraphon

Vánoční koncerty Lucie Bílé jako živák. Poslechněte si ukázku

Vytvořeno dne 04.12.2020

Lucie Bílá je bezesporu nejpopulárnější zpěvačkou v Česku a její početné fanouškovské publikum se každý rok těší na pravidelné vánoční koncerty. Bílé Vánoce Lucie Bílé jsou každoročně vyprodané a těší se velké oblibě. Letos se konat nemohly, ale ani tak příznivci dvacetinásobné slavice nepřijdou o jedinečné vystoupení a vánoční atmosféru. Lucie Bílá vydává to nejlepší ze svých vánočních koncertních turné na CD i LP pod názvem Bílé Vánoce Lucie Bílé / Živák.

Speciální předvánoční vystoupení Lucie Bílé patří už desítku let k vyvrcholením celého roku. Zpěvačka s kapelou Petra Maláska rozdává radost s nádechem adventního zastavení, štědrovečerní velebnosti i rozjařenosti koled. Ty nejlepší a posluchači ověřené skladby se staly součástí speciálního koncertu v pražském klubu Doupě.

Lucie Bílá ve skvělé pěvecké formě, za podpory hostujícího Jana Toužimského a doprovodu výborných muzikantů a sborových zpěváků nabídla téměř dvě desítky již dříve osvědčených songů. Na CD se jich dostalo sedmnáct a limitovaná vinylová stopáž dovolila využít rovnou desítku z nich.

V dokonale promyšlené koncertní logice a mimořádné hudební kvalitě tu uslyšíte ukázky ze všech předchozích vánočních alb. Od světoznámých amerických standardů typu Rolničky, Lední šou nebo Šťastné svátky v ten den přes moderní českou klasiku Purpura či tradicionál Slyš chór až po písně s chrámovým nebo klasickým nádechem, jako jsou Tichá noc, Panis angelicus či Ave Maria. Bonbonkem je pak Desatero, nepochybně kultovní song Hallelujah z repertoáru Leonarda Cohena. Pěvecky brilantní, aranžérsky dotažené, výborně natočené a fotobookletem doplněné vánoční potěšení, jaké umí poskytnout právě jen Lucie Bílá a její výborní spolupracovníci.