Gentleman a elegán Jan Přeučil slaví půlkulatiny
Zdroj: herminapress

Gentleman a elegán Jan Přeučil slaví půlkulatiny

Vytvořeno dne 17.02.2022

Svěží a aktivní 85. narozeniny slaví dnes asi nejslavnější nositel klobouků, herec, dabér, rétor i kantor Jan Přeučil. Jak sám říká, má to na tomto světě naplánováno nejméně na dvacet let. 

„Je to neuvěřitelné, možná trochu ´nepokorné´, ale já se na svůj věk necítím. Je to jenom číslo. To, že mě oslovili moji přátelé, a že vznikly úžasné věci, to mě nesmírně těší. Takže jsme pracovali, natáčeli, vybírali ze stovek fotografií, fotili. Je to úžasné, nenudíme se, a to je dobře,“ popsal s úsměvem dění posledních let gentleman a elegán Jan Přeučil.

Výsledkem tohoto snažení je velkoformátová kniha 10 klobouků Jana Přeučila a dokument "JAN PŘEUČIL - Vzpomínám si...", který má dnes, v den narozenin Jana Přeučila, slavnostní premiéru.

Jako malému chlapci mu komunisté zavřeli otce Františka Přeučila a odsoudili v procesu Milady Horákové. Dostal původně doživotí, nakonec pětadvacet let z čehož si odseděl patnáct. Mezitím mu brzy zemřela maminka. I proto se poprvé oženil…Ale Štěpánka Haničincová to nebyla. Právě i v tomto dokumentu, který mapuje jeho soukromý i pracovní život a odhaluje řadu zajímavostí, prozradíme věci, o kterých mnozí nemají tušení. Cílem je, představit Honzu tak, jak ho lidé prostě jinak nemají jinak poznat. Možná se někteří budou hodně divit, mnohé velmi překvapí,“ říká autor námětu, scénáře i průvodce René Kekely. filmu "JAN PŘEUČIL - Vzpomínám si...".

 

 

 

Default User Image
J.Pražský, 17.02.2022 11:44
Copak fotografie je moc hezká až na toho křiváka a slizouna Brzobohatýho. Patku má načesanou jako magor, ale zapomněl si doma klobouk. Nemůžeme se na něj dívat. protože za těma jeho miličkýma očima se skrývá jen zbabělost podlost a křivárna. Amen.