Herci z legendárního seriálu Návštěvníci se po 40 letech opět setkali. Takhle nyní vypadají!
Zdroj: herminapress

Herci z legendárního seriálu Návštěvníci se po 40 letech opět setkali. Takhle nyní vypadají!

Vytvořeno dne 15.11.2023

Rozhlasový Tobogán Aleše Cibulky připomněl 40. výročí od prvního odvysílání legendárního seriálu Návštěvníci. Pozvané hosty - herce Josefa Dvořáka, Dádu Patrasovou a Kláru Trojanovou (Pollertovou) ale uchvátil další pozvaný host: fenomenální mladý zpěvák s úchvatným hlasem a kdysi objev dirigenta Václava Hybše - Martin Růža. Všichni z něj byli doslova paf a Trojanová mu dokonce nabídla okamžitě spolupráci!

Martin Růža je hlas, který se u mužů jen těžko hledá. Mladý zpěvák, který vystudoval dvě konzervatoře a zazpívá asi cokoli na světě - od F. Mercuryho, přes W. Houston, po Věru Špinarovou, až po Karla Gotta, dostal jak diváky ve studiu, u rozhlasových přijímačů, tak také průvodce Tobogánem Aleše Cibulku.

„Když jsem ho viděl a hlavně slyšel naživo ve svém rozhlasovém Toboganu, spadla mi brada. Zaprvé z jeho dokonalého zpěvu, ale hlavně - a to se málo vidí - z jeho slušnosti, pokory a skromnosti. Budu mu moc držet palce, ať to daleko dotáhne, protože opravdu umí. A až bude ještě více slavnej, tak se budu všude chlubit, že když začínal, vzal jsem ho do svého Toboganu,“ řekl s úsměvem Cibulka.

Herečka Klára Trojanová, dříve Pollertová, která už jako dětská herecká hvězda zazářila v Návštěvnících jako malá Ali, byla výkonem Martina Růži ohromena a ochromena. Naprosto se jí tajil dech, zvlášť při písničce „Kde pak ty ptáčku hnízdo máš“. „Já jsem nemohla ani dýchat. To je něco, co jsem v životě neslyšela a neviděla. Něco tak úžasného, že jsem měla husí kůži a doslova se mi až zatajil dech,“ podotkla Trojanová. Ta také okamžitě nabídla mladému zpěvákovi, jehož hlasový rozhas by se dal specifikovat jako „4-6 oktáv“, spolupráci.

 „Byl jsem moc potěšen, že přišla a zeptala se mne, zda bych souhlasil, kdyby mě přizvala na své recitály a koncerty, které dělá sama nebo s Bárou Basikovou. Už ta nabídka je pro mne obrovská čest. Ani v duchu by mě nenapadlo, že někdo takový by mne oslovil,“ dodal se skromností sobě vlastní Martin Růža.

Den na to byl Martin Růža přizván do Malostranské besedy na talk show Josefa Dvořáka a Marie Formáčkové, kde sál nabitý k prasknutí nadchl podobně a dočkal se obrovského potlesku. Mladý zpěvák s fascinujícím hlasem chystá také projekt s další významnou osobností, o němž, ale ještě zatím nechce více z pověrčivosti mluvit.